Káčko
Ekolamp
EGEXPERT

Ecomondo přijme výzvu biomethanu

Itálie sází na biomethan a Ecomondo, přední událost v Evropě v odvětví oběhového hospodářství organizovaná Italian Exhibition Group slibuje, že bude ideální platformou, která představí nové výzvy trhu s velkým potenciálem budoucího vývoje.

Ecomondo přijme výzvu biomethanu

ecomondo.com

Meziresortní vyhláška z minulého 2. března (tzv. druhá vyhláška, která vyčleňuje 4,7 milionů EUR pobídek, položila základy pro podporu využití obnovitelných zdrojů (biopaliv) v odvětví dopravy, je dalším krokem k energetickému přechodu od fosilních paliv, který už je neodvratný.

Otevírá se tedy nový prostor pro investice, které jak se odhaduje, díky potenciálu obnovitelného plynu vyrobitelnému do roku 2030, povedou k celkovému obratu kolem 85,8 miliard EUR a 21tis. nových pracovních míst (Zdroj Althesys).

Díky spolupráci se strategickými partnery jako (Consorzio Italiano Compostatori, neboli Sdružení italských provozovatelů kompostáren) a CIB (Consorzio Italiano Biometano, neboli Italské družení pro biomethan), budou během veletrhu Ecomondo prezentovány osvědčené postupy a hlavní technologické inovace, které jsou k dispozici v Itálii (třetí země na světě co se týče výroby biomethanu). 

Ve čtvrtek 8. listopadu během kulatého stolu bude vyhodnocena Národní technologická platforma pro biomethan, která se zrodila pod křídly CIC a CIB, a jejíž křest se uskutečnil právě během veletrhu Ecomondo v listopadu 2016.

Dále, ve čtvrtek 8. listopadu Technickovědecký výbor veletrhu Ecomondo, Ministerstvo pro hospodářský rozvoj a Národní cluster zelené chemie SPRING vyhodnotí aktuální stav „Integrovaných biorafinerií na územích – úspěšné případy a vyhlídky vývoje“: setkání o nejpokročilejších zkušenostech italského bioprůmyslu, se zvláštním důrazem na infrastruktury biohospodářství, které jsou považované za případové studie i na mezinárodně úrovni.

Mezi podrobnějšími diskusemi ohledně oběhového hospodářství v oblasti potravinářského průmyslu připomínáme setkání, které se bude konat v úterý 6. listopadupod taktovkou Technickovědeckého výboru veletrhu Ecomondo, asociace Federalimentare, Confagricoltura a Clusteru CLAN, s názvem „Oběhové hospodářství a Agrifood: nové obchodní modely, příležitosti pro operátory potravinářského řetězce, omezení a zhodnocení potravinových odpadů“.

Jedná se o příležitost, jak poznat blíže význam a scénáře aplikací balíčku UE o oběhové hospodářství v potravinářském řetězci a diskutovat o nejlepších technologiích pro zhodnocení biomas.

Dalším těžištěm 22. edice veletrhu Ecomondo budou i setkání o sanaci kontaminovaných lokalit a monitorování kvality ovzduší. Další otevřeným polem je vztah mezi oběhovým hospodářstvím a zdravím.

Výstaviště Fiera di Rimini, 6.–9. listopadu 2018

https://www.ecomondo.com/


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Obaly, které nelze recyklovat, musí být minulostí

Obaly, které nelze recyklovat, musí být minulostí

V nadpisu je uvedeno zaměření 22. mezinárodní konference o recyklaci plastů, která proběhla ve dnech 4. a 5. června v německém Bad Neuenahru za rekordní účasti 450 posluchačů a 130 expertů na následném workshopu na téma „100 - procentní recyklace plastového odpadu “.

Ministr průmyslu a obchodu Havlíček jednal se starosty kvůli úložišti radioaktivního odpadu

Ministr průmyslu a obchodu Havlíček jednal se starosty kvůli úložišti radioaktivního odpadu

Diskuze o hlubinném úložišti radioaktivního odpadu dostává jiný rozměr. Klíčová bude polovina příštího roku, uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček na setkání se starosty obcí z devíti lokalit, kde by hlubinné úložiště potenciálně mohlo být.

Výhody energetického využití odpadů budou znát žáci základních a středních škol

Výhody energetického využití odpadů budou znát žáci základních a středních škol

Během června navštívili zástupci Energy financial group (EFG) celkem tři základní a jednu střední školu, kde o problematice nakládání s odpady a jejich využití v energetice diskutovali s více jak 400 žáky.