Káčko
Ekolamp
VODKA

Ecomondo přijme výzvu biomethanu

Itálie sází na biomethan a Ecomondo, přední událost v Evropě v odvětví oběhového hospodářství organizovaná Italian Exhibition Group slibuje, že bude ideální platformou, která představí nové výzvy trhu s velkým potenciálem budoucího vývoje.

Ecomondo přijme výzvu biomethanu

ecomondo.com

Meziresortní vyhláška z minulého 2. března (tzv. druhá vyhláška, která vyčleňuje 4,7 milionů EUR pobídek, položila základy pro podporu využití obnovitelných zdrojů (biopaliv) v odvětví dopravy, je dalším krokem k energetickému přechodu od fosilních paliv, který už je neodvratný.

Otevírá se tedy nový prostor pro investice, které jak se odhaduje, díky potenciálu obnovitelného plynu vyrobitelnému do roku 2030, povedou k celkovému obratu kolem 85,8 miliard EUR a 21tis. nových pracovních míst (Zdroj Althesys).

Díky spolupráci se strategickými partnery jako (Consorzio Italiano Compostatori, neboli Sdružení italských provozovatelů kompostáren) a CIB (Consorzio Italiano Biometano, neboli Italské družení pro biomethan), budou během veletrhu Ecomondo prezentovány osvědčené postupy a hlavní technologické inovace, které jsou k dispozici v Itálii (třetí země na světě co se týče výroby biomethanu). 

Ve čtvrtek 8. listopadu během kulatého stolu bude vyhodnocena Národní technologická platforma pro biomethan, která se zrodila pod křídly CIC a CIB, a jejíž křest se uskutečnil právě během veletrhu Ecomondo v listopadu 2016.

Dále, ve čtvrtek 8. listopadu Technickovědecký výbor veletrhu Ecomondo, Ministerstvo pro hospodářský rozvoj a Národní cluster zelené chemie SPRING vyhodnotí aktuální stav „Integrovaných biorafinerií na územích – úspěšné případy a vyhlídky vývoje“: setkání o nejpokročilejších zkušenostech italského bioprůmyslu, se zvláštním důrazem na infrastruktury biohospodářství, které jsou považované za případové studie i na mezinárodně úrovni.

Mezi podrobnějšími diskusemi ohledně oběhového hospodářství v oblasti potravinářského průmyslu připomínáme setkání, které se bude konat v úterý 6. listopadupod taktovkou Technickovědeckého výboru veletrhu Ecomondo, asociace Federalimentare, Confagricoltura a Clusteru CLAN, s názvem „Oběhové hospodářství a Agrifood: nové obchodní modely, příležitosti pro operátory potravinářského řetězce, omezení a zhodnocení potravinových odpadů“.

Jedná se o příležitost, jak poznat blíže význam a scénáře aplikací balíčku UE o oběhové hospodářství v potravinářském řetězci a diskutovat o nejlepších technologiích pro zhodnocení biomas.

Dalším těžištěm 22. edice veletrhu Ecomondo budou i setkání o sanaci kontaminovaných lokalit a monitorování kvality ovzduší. Další otevřeným polem je vztah mezi oběhovým hospodářstvím a zdravím.

Výstaviště Fiera di Rimini, 6.–9. listopadu 2018

https://www.ecomondo.com/


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Svazy, obce, asociace a firmy recyklačního průmyslu nabízejí pomoc a podporu s přípravou nové odpadové legislativy

Svazy, obce, asociace a firmy recyklačního průmyslu nabízejí pomoc a podporu s přípravou nové odpadové legislativy

Svazy, obce, asociace a firmy recyklačního průmyslu chtějí pomoci ministerstvu s průchodným nastavením nově připravované odpadové legislativy, zasílají otevřený dopis ministru Brabcovi.

Dny teplárenství a energetiky: Je klíčové, aby teplárenství přežilo i v následujících letech

Dny teplárenství a energetiky: Je klíčové, aby teplárenství přežilo i v následujících letech

V těchto dnech se v hradeckém hotelu Aldis koná konference s doprovodnou výstavou Dny teplárenství a energetiky, která letos slaví jubilejní 25. ročník. Jako první je na programu téma „Klimaticko-energetického rámce do roku 2030“.

Veolia má souhlas ministerstva pro stavbu multipalivového kotle v Karviné

Veolia má souhlas ministerstva pro stavbu multipalivového kotle v Karviné

Společnost Veolia Energie ČR získala souhlasné stanovisko Ministerstva životního prostředí k plánované modernizaci Teplárny Karviná, která přinese další snížení emisí na Karvinsku.