MŽP
DOH2018
VŠCHT

Recyklace po Česku: Spousta plamenných řečí a skutek utekl

Recyklace – slovo, které sbírá body politikům na všech úrovních. Je to slovo módní a moderní. Je slyšet z úst kdekoho. Plzeň velmi dobře ví, kde může recyklovaný stavební a demoliční odpad (SDO) využívat, paragrafy a podmínky zná dobře, ale rozhodně to nedělá.

Recyklace po Česku: Spousta plamenných řečí a skutek utekl

Kamenivo využívané při rekonstrukci plynovodu/prumyslovaekologie.cz

V nedávné době probíhala v Plzni rekonstrukce plynovodu podél Zábělské třídy. Na Doubravce se zase podél Revoluční ulice buduje parkoviště pro osobní vozidla. Ani v jednom případě nebyl dodavatelem využit recyklát ani z jednoho ze čtyř místních recyklačních center.

plynovod2.jpg

Obr. č. 1: Rekonstrukce plynovodu podél Zábělské třídy.

Nezanedbatelně drahý písek na rekonstrukci plynovodu se dováží z daleka. K ceně písku si přičtěme tedy i náklady na dopravu. To samé platí o kamenivu do nového parkoviště. Přitom je doloženo, certifikováno, vyzkoušeno a časem bohatě ověřeno, že recyklovaný SDO je více než důstojným suplentem primárních surovin. Zkrátka mechanicko – fyzikální vlastnosti jsou téměř stejné.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Textilní průmysl je druhým největším znečišťovatelem životního prostředí

Textilní průmysl je druhým největším znečišťovatelem životního prostředí

Textilní průmysl se drží v těsném závěsu za průmyslem ropným. Proč tomu tak je?

Plasty v obalových aplikacích na vzestupu

Plasty v obalových aplikacích na vzestupu

I přes masivní protiplastovou kampaň je poptávka po plastových odpadech velká jako nikdy, sděluje ve svém článku „Kampf gegen Einwegplastik“ německý Frankfurter Allgemeinen Zeitung.

Jak se vyrobilo vaše tričko?

Jak se vyrobilo vaše tričko?

Koupě nového kusu oblečení je dnes často levná záležitost. Existuje velké množství textilních řetězců, které mají pravidelně nové kolekce a tak je zcela běžné, že nové tričko pořídíme za pouhých sto korun. Co těch 100 Kč vlastně obnáší?