http://www.dhplegal.com/
DTE2019
EGEXPERT

Recyklace po Česku: Spousta plamenných řečí a skutek utekl

Recyklace – slovo, které sbírá body politikům na všech úrovních. Je to slovo módní a moderní. Je slyšet z úst kdekoho. Plzeň velmi dobře ví, kde může recyklovaný stavební a demoliční odpad (SDO) využívat, paragrafy a podmínky zná dobře, ale rozhodně to nedělá.

Recyklace po Česku: Spousta plamenných řečí a skutek utekl

Kamenivo využívané při rekonstrukci plynovodu/prumyslovaekologie.cz

V nedávné době probíhala v Plzni rekonstrukce plynovodu podél Zábělské třídy. Na Doubravce se zase podél Revoluční ulice buduje parkoviště pro osobní vozidla. Ani v jednom případě nebyl dodavatelem využit recyklát ani z jednoho ze čtyř místních recyklačních center.

plynovod2.jpg

Obr. č. 1: Rekonstrukce plynovodu podél Zábělské třídy.

Nezanedbatelně drahý písek na rekonstrukci plynovodu se dováží z daleka. K ceně písku si přičtěme tedy i náklady na dopravu. To samé platí o kamenivu do nového parkoviště. Přitom je doloženo, certifikováno, vyzkoušeno a časem bohatě ověřeno, že recyklovaný SDO je více než důstojným suplentem primárních surovin. Zkrátka mechanicko – fyzikální vlastnosti jsou téměř stejné.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

S Petrem Cingrem o chemii

S Petrem Cingrem o chemii

Obor, bez kterého si život člověka v moderní době nelze představit, měl donedávna nelichotivé renomé. Chemie je přitom všude, kam se podíváme. O problémech, ale také úspěších chemického průmyslu jsme si promluvili s prezidentem Svazu chemického průmyslu České republiky Petrem Cingrem.

Může zálohování PET lahví nahradit nebo doplnit stávající systém sběru plastů?

Může zálohování PET lahví nahradit nebo doplnit stávající systém sběru plastů?

Otázky tohoto typu řešila moderovaná debata Spotřebitelského fóra nazvaná Zálohování PET lahví očima (nejen) spotřebitele, která se konala 20.2.2019 v prostorách kavárny SmetanaQ. Moderátorem byl pan Kryštof Kruliš, předseda správní rady Spotřebitelského fóra, které celou akci pořádalo.

Fosilní suroviny nelze nahradit v jediném okamžiku, nýbrž postupnými kroky

Fosilní suroviny nelze nahradit v jediném okamžiku, nýbrž postupnými kroky

Nezávislost na fosilních surovinách pravděpodobně nebude způsobena jedním velkým objevem, ale uskuteční se postupnými kroky.