Ecomondo
Ekolamp
EGEXPERT

Recyklace po Česku: Spousta plamenných řečí a skutek utekl

Recyklace – slovo, které sbírá body politikům na všech úrovních. Je to slovo módní a moderní. Je slyšet z úst kdekoho. Plzeň velmi dobře ví, kde může recyklovaný stavební a demoliční odpad (SDO) využívat, paragrafy a podmínky zná dobře, ale rozhodně to nedělá.

Recyklace po Česku: Spousta plamenných řečí a skutek utekl

Kamenivo využívané při rekonstrukci plynovodu/prumyslovaekologie.cz

V nedávné době probíhala v Plzni rekonstrukce plynovodu podél Zábělské třídy. Na Doubravce se zase podél Revoluční ulice buduje parkoviště pro osobní vozidla. Ani v jednom případě nebyl dodavatelem využit recyklát ani z jednoho ze čtyř místních recyklačních center.

plynovod2.jpg

Obr. č. 1: Rekonstrukce plynovodu podél Zábělské třídy.

Nezanedbatelně drahý písek na rekonstrukci plynovodu se dováží z daleka. K ceně písku si přičtěme tedy i náklady na dopravu. To samé platí o kamenivu do nového parkoviště. Přitom je doloženo, certifikováno, vyzkoušeno a časem bohatě ověřeno, že recyklovaný SDO je více než důstojným suplentem primárních surovin. Zkrátka mechanicko – fyzikální vlastnosti jsou téměř stejné.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Elektromobilita v praxi – bez dotací to v tuto chvíli nepůjde

Elektromobilita v praxi – bez dotací to v tuto chvíli nepůjde

2. ročník konference Elektromobilita v praxi, konající se v pražském hotelu Olympik, přinesl zkušenosti municipalit, pohled na elektromobilitu z pohledu státní správy i z hlediska podpory jejího zavádění u podnikatelských subjektů.

Odpadní teplo ze supermarketu dokáže zásobit ročně 200 domácností

Odpadní teplo ze supermarketu dokáže zásobit ročně 200 domácností

Městské odpadní teplo je v Evropě obrovským nevyužitým zdrojem energie. Projekt Life4HeatRecovery ho chce využít k vytápění našich domovů a zásobování teplou vodou.

Konference ENVIRO. Letos počtvrté a rozhodně ne naposledy

Konference ENVIRO. Letos počtvrté a rozhodně ne naposledy

Na konci května se uskutečnil 4. ročník československé konference, která je určená všem odborníkům zabývajícím se ochranou životního prostředí.