Pollutec 2018
Ekolamp
VŠCHT

Pozvánka: Ecomondo 2018

Velká témata Green & Circular economy budou v popředí 22. edice mezinárodního veletrhu Ecomondo.

Pozvánka: Ecomondo

en.ecomondo.com/

Evropská strategie pro plasty a její vývoj; nejpokročilejší zkušenosti ze světa oběhového biohospodářství v zemích OECD a průmysl 4.0 aplikován k nakládání s odpady a jejich zpětnému využívání; ochrana, obnova a zpětné použití vodních zdrojů.

Tohle je jen část témat, která budou v popředí hlavních událostí nadcházející edice (22. v pořadí) veletrhu Ecomondo, zorganizované skupinou Italian Exhibition Group, od 6. do 9. listopadu 2018 na výstavišti Fiera di Rimini.

Tato témata představují jádro bohatého programu různých setkání a konferencí pořádaných technicko-vědeckým výborem veletrhu Ecomondo (pod vedením profesora Fabia Favy), kterého se každý rok účastní skutečné špičky různých sfér (akademie, sdružení, instituce), jak italské, tak zahraniční.

Iniciativa Ecomondo je průkopníkem velké změny zavedené novým paradigmatem oběhového hospodářství, v souladu s kampaní spuštěnou programem Životní prostředí OSN pro Světový den životního prostředí 2018 (5. června), a sice boj proti plastu.

Každý rok se v Evropě vyrobí 25,8 milionu tun plastů a plastové odpady váží celkem 49 milionů tun, přičemž méně než 40 % je recyklováno.

Během akce Ecomondo, projekt eCircular, který je prosazován iniciativou Climate-Kic pod vedením Univerzity v Bologni, označí možná opatření k drastickému snížení environmentálního dopadu plastů.

Oblast oběhového biohospodářství je již delší dobu předmětem zájmu OECD. Tento mezinárodní orgán se přímo zúčastní veletrhu Ecomondo s akcí Circular Bioeconomy: National Case Studies of Innovation Ecosystems.

Prostřednictvím účasti hlavních odborníků z jednotlivých zemí budou konfrontovány případy z Japonska, USA, Francie, Finska, Norska, Švédska, Belgie a samozřejmě Itálie. Předsedat budou zástupce OECD Jim Philps a Philippe Mengal, generální ředitel BBI JU, iniciativy Evropské unie věnované rozvoji biohospodářství v Evropě, která spojuje veřejný a soukromý sektor.

Další důležitou kapitolou veletrhu Ecomondo bude předvoj v rámci výzkumu a jeho aplikací na nakládání s vodními zdroji a jejich zhodnocení v sekci pod názvem Global Water Expo, která je organizována v těsné spolupráci s Utilitalia.

Téma Průmysl 4.0 k vyšší efektivitě nakládání s odpady a jejich využívání bude pak předmětem setkání pořádaného Technicko-vědeckým výborem veletrhu Ecomondo společně s italskou CNR a univerzitami ze San Marina a Bologni. Robotika a automatizace jsou klíčové k zlepšení třídění odpadu po odběru, zatímco díky Internet of Things a data analytic se logistické procesy stávají chytřejšími.

Výstaviště Fiera di Rimini, 6.–9. listopadu 2018

https://www.ecomondo.com/


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Na co si dát pozor při výběru filtrů na vodu

Na co si dát pozor při výběru filtrů na vodu

Poradíme vám, jak postupovat při rozboru vody, ale i samotném výběru filtračního zařízení.

Seminář nejen pro Zelené firmy otevře téma budoucnosti zpětných odběrů

Seminář nejen pro Zelené firmy otevře téma budoucnosti zpětných odběrů

Budoucnost zpětných odběrů, dění v oblasti odpadového hospodářství nebo novinky ze sféry trvale udržitelného života a společenské zodpovědnosti firem. O těchto tématech se bude diskutovat na tradičním semináři nejen pro Zelené firmy. Uskuteční se ve čtvrtek 18. října v Brně.

Pozvánka: Pollutec Lyon 2018

Pozvánka: Pollutec Lyon 2018

V listopadu nás čeká další ročník mezinárodního veletrhu Pollutec 2018. Zjistěte, čím bude veletrh jedinečný. Registrace vstupenek je již otevřena!