Pollutec 2018
Ekolamp
SOVAK

Spotřeba hybridů je výrazně vyšší, než uvádějí výrobci

Analýza britského motoristického portálu přinesla šokující výsledky. Někteří plug-in hybridi dosahují oproti oficiálním číslům výrobců násobně vyšší spotřeby paliva.

Spotřeba hybridů je výrazně vyšší, než uvádějí výrobci

pixabay

Hybridní auta, která využívají na svůj pohon jak elektrickou energii, tak klasická fosilní paliva, dosahují mnohem vyšší spotřeby, než udávají jejich výrobci. Vyplývá to z analýzy motoristického portálu HonestJohn.co.uk, který k dnešnímu dni od majitelů aut shromáždil údaje o 150 000 vozidlech.

Podle analýzy nedokázalo v praxi až 98 procent hybridů dosáhnout výrobcem udávané spotřeby. Reálná spotřeba plug-in hybridů byla v některých případech oproti oficiálnímu údajům až trojnásobně vyšší. Jen jedno auto z 39 dosáhlo spotřeby deklarované výrobcem.

Z údajů, které se podařilo získat přímo od vlastníků aut, portál sestavil databázi jednotlivých modelů. Potenciální zákazníci si tak mohou zjistit, jakou spotřebu při konkrétním modelu udávají jeho majitelé.

Výrobcy tisknou emisní limity

Nejhorší v porovnání plug-in hybridů dopadl Mercedes-Benz C 350 e. Tento model podle hlášení motoristů dosahuje oproti údaji výrobce (2,1 litru na 100 kilometrů) téměř trojnásobné spotřeby.

Deklarovanou spotřebu podle britských motoristů výrazně překračuje i BMW 330E (268 % udávané spotřeby), Volkswagen Golf GTE (262 %), Mitsubishi Outlander PHEV (325 %) či BMW 225x Active Tourer (177 %).

"Jedním z důvodů, proč nová auta dosahují tak špatných výsledků, je, že od roku 2015 byli výrobci postihováni, když průměrné emise jejich vozidel převyšovaly hranici 130g/km podle údajů l/km a laboratorních testů emisí. Aby se poplatkům vyhnuli, vozidla jsou čím dál lépe optimalizovaná pro laboratorní testy na úkor reality," uvedl portál HonestJohn.co.uk.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

V pražských Letňanech se v těchto dnech předchází vzniku odpadů

V pražských Letňanech se v těchto dnech předchází vzniku odpadů

První den 5. ročníku národní konference Přecházení vzniku odpadů 2018 začal velkým tématem - plasty.

Na olomoucku se bude odpad méně skládkovat a více využívat

Na olomoucku se bude odpad méně skládkovat a více využívat

Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo vznik akciové společnosti, která bude výkonným orgánem Spolku Olomoucké odpady, z.s., který má v plánu řešit odpady svých členů – akconářů levněji a především v souladu s novou evropskou legislativou.

Siemens představil nové funkce Synco IC pro vzdálený odečet a sledování spotřeby energií

Siemens představil nové funkce Synco IC pro vzdálený odečet a sledování spotřeby energií

Divize Building Technologies společnosti Siemens rozšířila cloudovou platformu Synco IC pro dálkové ovládání systémů topení, větrání a klimatizace (HVAC) o nové funkce.