Reachspektrum
DTE2019
VODKA

Jak nejlépe před prázdninami napustit bazén?

Češi očividně milují koupání ve vlastním bazénu. V ČR je dle dostupných statistik bazén na každé třetí zahradě u rodinného domu či chaty. Celkový počet bazénů, které jsou trvale umístěné na zahradách, se odhaduje až na 400 000. Sezona je nyní doslova v plném proudu, a pokud jste zatím nestihli napustit i svůj bazén, možná jste přemýšleli, jak si s tím poradit co nejlépe.

Jak nejlépe před prázdninami napustit bazén?

pixabay.com

Na první pohled nejlevnější cestou je samozřejmě dešťová voda, ta je ale i nejméně hygienická.

Když se rozhodnete tuto vodu alespoň trochu vyčistit a upravit, počítejte s tím, že se vám to nakonec spíše prodraží a ne vždy se dočkáte správné kvality.

Trubka, nebo studna?

Jako první vás jistě napadne klasické napouštění z vodovodu. I tato varianta má ale svá úskalí, a to hlavně proto, že veřejná vodovodní síť není primárně určená pro tak velké odběry, jako je napouštění bazénů.

Kvůli vysokému proudu vody a jejímu tlaku v trubkách může dojít k většímu uvolnění nečistot a tím i k zakalení vody v bazénu. Dalším problémem může být i hrozící pokles tlaku v celé síti, který se může projevit nejen v jiné části vašeho domu, ale také u sousedů.

Pokud se přece jen rozhodnete pro napouštění z vodovodní sítě, napouštějte opravdu pomalu, ideálně na třetinu nebo maximálně polovinu proudu a nejlépe přes noc mimo odběrovou špičku.

Obdobné nebezpečí nečistot hrozí i při delším napouštění z vlastní studny. Setkat se v takovém případě můžete s dalšími nežádoucími látkami nebo například těžkými kovy ve vodě.

Cisterna je jistota

Stále oblíbenější možností, o které ale řada lidí neví, je nechat si vodu dovézt v cisterně. Zaplatíte za dopravu, ušetříte za stočné.

Současně se vyhnete zdlouhavému napouštění z vodovodu a hlavně předejdete problémům s tlakem a případným nežádoucím zákalům vody. Máte tak jistotu, že neohrozíte sousedy a váš bazén bude napuštěný čistou a kvalitní vodou.

Zvláště pokud máte děti, které jsou na jakékoliv nečistoty ještě citlivější, se vyplatí zvážit tuto variantu. Cisternu vám přistaví váš dodavatel pitné vody.

Hydrantům se raději vyhněte 

Rozhodně se ale nikdy nepokoušejte napouštět bazén z veřejného vodovodního hydrantu. Obdobnou situaci řešili například před pár lety v Káranicích, kde se jeden muž rozhodl napustit bazén z pouličního hydrantu a ohrozil tak dodávku vody pro okolních 14 obcí.

Na krádež však pracovníci vodáren rychle přišli a škody vyčíslili na několik tisíc korun. Spolu s následnou pokutou se tato cesta opravu nevyplatí.

V případě zájmu o napuštění bazénu z cistern se neváhejte obrátit na svou vodárenskou společnost v příslušném kraji: 

Značky
Voda

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Solek Group přichází na trh se soběstačným „ostrovním“ systémem dodávky elektřiny

Solek Group přichází na trh se soběstačným „ostrovním“ systémem dodávky elektřiny

Česká fotovoltaická skupina Solek Group vyvinula a dokončila testování vlastního systému soběstačné výroby a dodávky elektrické energie. Nyní se systémem vstupuje na trh.

Unipetrol pokračuje ve spolupráci s ČEZ v rozšiřování nabídky sítě Benzina o elektrickou energii. Nově v Ostravě, Plzni a Hradci nad Svitavou

Unipetrol pokračuje ve spolupráci s ČEZ v rozšiřování nabídky sítě Benzina o elektrickou energii. Nově v Ostravě, Plzni a Hradci nad Svitavou

Unipetrol pokračuje v rozšiřování počtu lokalit sítě čerpacích stanic Benzina, které vedle klasických pohonných hmot nabízejí řidičům také elektrickou energii z rychlodobíjecích stanic.

Průměrná ce na emisní povolenky pro rok  2018

Průměrná ce na emisní povolenky pro rok 2018

Sdělení Energetického regulačního úřadu pro účely regulace cen tepelné energie.