Pollutec 2018
Ekolamp
SOVAK

Nový záměr: Likvidace nebezpečných odpadů v Mariánských Horách

Připravované zařízení bude určeno k termickému zpracování odpadů.

Nový záměr: Likvidace nebezpečných odpadů v Mariánských Horách

flickr.com

SUEZ Využití zdrojů a.s. podal oznámení o svém záměru vybudovat zařízení k odstraňování nebo využívání nebezpečných odpadů spalováním, fyzikálně-chemickou úpravou nebo skládkováním. MŽP v současné chvíli rozeslalo oznámení o záměru „CENNZO Ostrava" všem zúčastněným subjektům.

Kapacita chystaného zařízení je navržena na 20 tis. tun/rok. Předpokládá se, že s výstavbou se začne v roce 2020 a zařízení se uvede do provozu o rok později.

CENNZO Ostrava by mělo být umístěno do areálu odpadového hospodářství, jenž vlastní společnost SUEZ Využití zdrojů a.s., a který se nachází v Ostravě. Prostor pro umístění záměru navazuje na stávající provozovanou technologii na termické odstraňování a využívání průmyslových odpadů.

Oznamovatel v předloženém dokumentu uvedl, že: „Záměr na rozšíření provozu o novou kapacitu termického zpracování (stávající provoz kapacitně a technologicky nedostačující s ohledem na produkci odpadu v regionu) vyplývá z rostoucí poptávky komerčních i veřejných subjektů regionu po zajištění spolehlivého odstranění odpadu termickou destrukcí a z rostoucí produkce odpadů, pro které je odstranění spálením optimálním nebo jediným možným řešením.“

V Moravskoslezském kraji podle něj přitom není k dispozici žádné jiné zařízení , který by odstraňovalo odpady termickým způsobem. Tepelná energie získávaná z provozu technologie bude dále využívána k výrobě elektrické energie pro areál a rovněž k výrobě tepla, které se bude dodávat do průmyslových areálů v okolí.

Značky
Odpady

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Situace v teplárenství je velmi vážná a vyžaduje okamžité řešení

Situace v teplárenství je velmi vážná a vyžaduje okamžité řešení

Členové Teplárenského sdružení ČR se na setkání dne 18. října v Praze shodli, že situace v teplárenství je velmi vážná, vyžaduje okamžité řešení a vyzvali orgány státní správy, vládu a Parlament České republiky, aby se situací v teplárenství začaly urychleně zabývat.

Dostatek pitné vody zajistí houby

Dostatek pitné vody zajistí houby

V americkém Texasu se už dnes potýkají s nedostatkem pitné vody. Situace se zhoršuje především v letních měsících. Skupina vědců proto přišla s novou technologií, která využívá právě sluneční energie a řeší tento problém.

Hvězdou výstavy čisté mobility v Letňanech bude nové Audi e-tron!

Hvězdou výstavy čisté mobility v Letňanech bude nové Audi e-tron!

Polovinu listopadu mají v diáři zaškrtnutou všichni fanoušci elektromobilů. Na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech se totiž bude od 15. – 18. listopadu 2018 konat první ročník veletrhu e-SALON. A jeho hlavní hvězdou bude nejzářivější elektrická novinka tohoto roku Audi e-tron.