http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Neskládkujeme méně, jen skládkujeme recyklovaný SKO, což se do skládkování nepočítá

Konference Waste to Energy 2018 byla protkána zajímavými názory, postřehy, úvahami a myšlenkami. Jednou z nejzajímavějších pasáží byla diskuze.

Neskládkujeme méně, jen skládkujeme recyklovaný SKO, což se do skládkování nepočítá

Panelové diskuze se účastnili Vladimír Ucekaj Eveco Brno, Petr Havelka - Česká asociace odpadového hospodářství - (ČAOH), Martin Hájek – Teplárenské sdružení ČR, Milan Chromík - Svaz průmyslu ČR, Marek Beneš - HEDVIGA GROUP, a. s., Zbyněk Bouda - EA Vysočina, Barbora Obračajová – Dentons a Jaromír Manhart – Ministerstvo životního prostředí.

Postřehy z diskuze:

„Skládkaři jsou jediní, kteří ještě neplatí externality“

„Do roku 2020 nikdo nebude spalovat v kotlích více TAP, protože by se vyautoval z přechodných režimů pro plnění emisních limitů“

„ČAOH hraje na to, že SKO, který má katalogové číslo 20 03 .. hodí do jednoduché technologie, rozdělí ho na dvě – tři hromádky, každá z nich dostane katalogové číslo 19 12 .. a hodí to na skládku, přitom se to neeviduje jako skládkování. Zkrátka ČAOH chce skládkovat stále stejné množství odpadů, ale pod jiným kódem“

Celá diskuze je ve formě videa zaznamenána zde:

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
EnergieOdpady

Diskuse (1)

  1. p.utekal@tiscali.cz03.04.2018 (08:14)
    Celé tzv. nakládání s odpady je jeden velký podvod. Je to jen hra s čísly, jejímž účelem je vyvolat dojem, že se smysluplným nakládáním s odpady někdo zodpovědně zabývá. Nic není vzdálenější od pravdy. Vše běží stále stejně, odpad se netřídí a nerecykluje (s výjimkou papíru - někde).

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Jak neplýtvat potravinami v domácnosti I.

Jak neplýtvat potravinami v domácnosti I.

Každý rok se celosvětově vyhodí 1,3 miliardy tun jídla. Jedná se o 45 % vypěstovaného ovoce a zeleniny, 35 % ryb a mořských plodů, 30 % obilovin, 20 % mléčných výrobků a stejné množství masa. Každý Čech vyhodí průměrně okolo 80 kg potravin ročně, což odpovídá částce zhruba 20 tisíc Kč.

Plasty: Situace v Evropě je neradostná

Plasty: Situace v Evropě je neradostná

V období 1965-2015 zaznamenaly plasty v globálním měřítku nejvyšší dynamiku růstu průměrné roční spotřeby o 6,4 %.

Vodíková technologie znamená evropskou soběstačnost

Vodíková technologie znamená evropskou soběstačnost

Zeptali jsme se redaktora časopisu Svět motorů Martina Freie na jeho pohled na evropskou politiku týkající se emisních limitů, na perspektivy alternativního pohonu vozidel, vizi čisté mobility i další detaily, týkající se vývoje automobilismu a jeho vztahu k životnímu prostředí a politice zaměstnanosti.