MŽP
DTE2019
EGEXPERT

Neskládkujeme méně, jen skládkujeme recyklovaný SKO, což se do skládkování nepočítá

Konference Waste to Energy 2018 byla protkána zajímavými názory, postřehy, úvahami a myšlenkami. Jednou z nejzajímavějších pasáží byla diskuze.

Neskládkujeme méně, jen skládkujeme recyklovaný SKO, což se do skládkování nepočítá

Panelové diskuze se účastnili Vladimír Ucekaj Eveco Brno, Petr Havelka - Česká asociace odpadového hospodářství - (ČAOH), Martin Hájek – Teplárenské sdružení ČR, Milan Chromík - Svaz průmyslu ČR, Marek Beneš - HEDVIGA GROUP, a. s., Zbyněk Bouda - EA Vysočina, Barbora Obračajová – Dentons a Jaromír Manhart – Ministerstvo životního prostředí.

Postřehy z diskuze:

„Skládkaři jsou jediní, kteří ještě neplatí externality“

„Do roku 2020 nikdo nebude spalovat v kotlích více TAP, protože by se vyautoval z přechodných režimů pro plnění emisních limitů“

„ČAOH hraje na to, že SKO, který má katalogové číslo 20 03 .. hodí do jednoduché technologie, rozdělí ho na dvě – tři hromádky, každá z nich dostane katalogové číslo 19 12 .. a hodí to na skládku, přitom se to neeviduje jako skládkování. Zkrátka ČAOH chce skládkovat stále stejné množství odpadů, ale pod jiným kódem“

Celá diskuze je ve formě videa zaznamenána zde:

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
EnergieOdpady

Diskuse (1)

  1. p.utekal@tiscali.cz03.04.2018 (08:14)
    Celé tzv. nakládání s odpady je jeden velký podvod. Je to jen hra s čísly, jejímž účelem je vyvolat dojem, že se smysluplným nakládáním s odpady někdo zodpovědně zabývá. Nic není vzdálenější od pravdy. Vše běží stále stejně, odpad se netřídí a nerecykluje (s výjimkou papíru - někde).

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Kde je a kde není vhodná elektromobilita?

Kde je a kde není vhodná elektromobilita?

Rozvoj elektromobility má řadu problematických bodů, které bude nutné vyřešit. Je potřeba vytvořit odpovídající infrastrukturu, upravit ceny vozidel, aby byly dostupnější a chybí zpracovatelské kapacity na likvidaci baterií. Obrátili jsme se proto na Iva Hykyše, který má na starosti elektromobilitu ve společnosti Siemens, a položili mu pár otázek.

Textil v oběhovém hospodářství: Proč to moc nefunguje?

Textil v oběhovém hospodářství: Proč to moc nefunguje?

Od roku 2024 na nás čeká povinnost separovat textil. Zdá se, že pokud do té doby nebudeme mít vyřešeno, co s ním lokálně dělat, budeme mít velký problém. Evropa i ostatní kontinenty jsou už nyní textilem přehlceny, není jej kam vozit a na koho přehazovat odpovědnost. To, co se děje s plastem, nás velmi brzy čeká i s textilem.

Máme všechno, mějme i rozum

Máme všechno, mějme i rozum

Blíží se Vánoce. Čas, kdy se plní kasy obchodníků a lidé skupují kvanta potravin, dekorací a všemožných výrobků, kterými chtějí obdarovat své blízké.