Rimini
Ekolamp
SOVAK

Neskládkujeme méně, jen skládkujeme recyklovaný SKO, což se do skládkování nepočítá

Konference Waste to Energy 2018 byla protkána zajímavými názory, postřehy, úvahami a myšlenkami. Jednou z nejzajímavějších pasáží byla diskuze.

Neskládkujeme méně, jen skládkujeme recyklovaný SKO, což se do skládkování nepočítá

Panelové diskuze se účastnili Vladimír Ucekaj Eveco Brno, Petr Havelka - Česká asociace odpadového hospodářství - (ČAOH), Martin Hájek – Teplárenské sdružení ČR, Milan Chromík - Svaz průmyslu ČR, Marek Beneš - HEDVIGA GROUP, a. s., Zbyněk Bouda - EA Vysočina, Barbora Obračajová – Dentons a Jaromír Manhart – Ministerstvo životního prostředí.

Postřehy z diskuze:

„Skládkaři jsou jediní, kteří ještě neplatí externality“

„Do roku 2020 nikdo nebude spalovat v kotlích více TAP, protože by se vyautoval z přechodných režimů pro plnění emisních limitů“

„ČAOH hraje na to, že SKO, který má katalogové číslo 20 03 .. hodí do jednoduché technologie, rozdělí ho na dvě – tři hromádky, každá z nich dostane katalogové číslo 19 12 .. a hodí to na skládku, přitom se to neeviduje jako skládkování. Zkrátka ČAOH chce skládkovat stále stejné množství odpadů, ale pod jiným kódem“

Celá diskuze je ve formě videa zaznamenána zde:

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
EnergieOdpady

Diskuse (1)

  1. p.utekal@tiscali.cz03.04.2018 (08:14)
    Celé tzv. nakládání s odpady je jeden velký podvod. Je to jen hra s čísly, jejímž účelem je vyvolat dojem, že se smysluplným nakládáním s odpady někdo zodpovědně zabývá. Nic není vzdálenější od pravdy. Vše běží stále stejně, odpad se netřídí a nerecykluje (s výjimkou papíru - někde).

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Příklady dobré praxe v obcích při nakládání s komunálním odpadem XVI.: Písek

Příklady dobré praxe v obcích při nakládání s komunálním odpadem XVI.: Písek

Historie města Písek sahá do raného středověku. Tehdy vznikla osada u rýžovišť zlatého písku na levém břehu zlatonosné Otavy. V roce 1252 udělil Písku věhlasný král Přemysl Otakar II. status královského města.

Aplikace odpadních plastů v silničním stavebnictví

Aplikace odpadních plastů v silničním stavebnictví

V současném tažení proti plastům, resp. směrem k racionálnímu využívání plastových odpadů v rámci cirkulární ekonomiky, uvádíme pozitivní příklady originálních řešení v silničním stavebnictví.

Polemika:  Mělo by se financování vodního hospodářství změnit?

Polemika: Mělo by se financování vodního hospodářství změnit?

Státní podniky Povodí jsou v tuto chvíli z velké části financovány průmyslovými subjekty, které platí poplatky za odběry podzemní či povrchové vody. Jedná se skutečně o efektivní systém, který je dlouhodobě udržitelný?