celoživotní vzdělávání
Ekolamp
VŠCHT

Neskládkujeme méně, jen skládkujeme recyklovaný SKO, což se do skládkování nepočítá

Konference Waste to Energy 2018 byla protkána zajímavými názory, postřehy, úvahami a myšlenkami. Jednou z nejzajímavějších pasáží byla diskuze.

Neskládkujeme méně, jen skládkujeme recyklovaný SKO, což se do skládkování nepočítá

Panelové diskuze se účastnili Vladimír Ucekaj Eveco Brno, Petr Havelka - Česká asociace odpadového hospodářství - (ČAOH), Martin Hájek – Teplárenské sdružení ČR, Milan Chromík - Svaz průmyslu ČR, Marek Beneš - HEDVIGA GROUP, a. s., Zbyněk Bouda - EA Vysočina, Barbora Obračajová – Dentons a Jaromír Manhart – Ministerstvo životního prostředí.

Postřehy z diskuze:

„Skládkaři jsou jediní, kteří ještě neplatí externality“

„Do roku 2020 nikdo nebude spalovat v kotlích více TAP, protože by se vyautoval z přechodných režimů pro plnění emisních limitů“

„ČAOH hraje na to, že SKO, který má katalogové číslo 20 03 .. hodí do jednoduché technologie, rozdělí ho na dvě – tři hromádky, každá z nich dostane katalogové číslo 19 12 .. a hodí to na skládku, přitom se to neeviduje jako skládkování. Zkrátka ČAOH chce skládkovat stále stejné množství odpadů, ale pod jiným kódem“

Celá diskuze je ve formě videa zaznamenána zde:

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
EnergieOdpady

Diskuse (1)

  1. p.utekal@tiscali.cz03.04.2018 (08:14)
    Celé tzv. nakládání s odpady je jeden velký podvod. Je to jen hra s čísly, jejímž účelem je vyvolat dojem, že se smysluplným nakládáním s odpady někdo zodpovědně zabývá. Nic není vzdálenější od pravdy. Vše běží stále stejně, odpad se netřídí a nerecykluje (s výjimkou papíru - někde).

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Reakce na článek "Využití odpadů ze spaloven je problematické, ukazují zkušenosti z Dánska"

Reakce na článek "Využití odpadů ze spaloven je problematické, ukazují zkušenosti z Dánska"

Dne 18. 6. 2018 publikovala Arnika na svém webu článek „Využití odpadů ze spaloven je problematické, ukazují zkušenosti z Dánska“. Vzhledem k tomu, že zmíněný text se odvolává na dánský tisk a neúplně cituje i jednoho z nás (Ole Hjelmara), považujeme za nezbytné se vůči tomuto textu stručně ohradit. Autoři této reakce požádali hnutí o zveřejnění na stránkách Arniky, ta však nereagovala.

Fotbalové mistrovství světa v Rusku pohledem ekologie

Fotbalové mistrovství světa v Rusku pohledem ekologie

V záplavě zápasů a informací o výsledcích, trenérech a hráčích z Mistrovství světa ve fotbalu v Rusku zapadla informace o revoluční aplikaci plastů. Bylo jich mnoho, my se zmíníme jen o některých.

Příklady dobré praxe v obcích při nakládání s komunálním odpadem VII.: Chýně

Příklady dobré praxe v obcích při nakládání s komunálním odpadem VII.: Chýně

Chýně se nachází nedaleko hlavního města mezi obcemi Hostivice a Rudná. Kdy byla založena, se neví, ale první historický záznam pochází z roku 1273. Jde o privilegium papeže Řehoře X. Strahovskému klášteru, kterému potvrzuje jeho statky, mezi jinými také Chýni.