celoživotní vzdělávání
Ekolamp
VŠCHT

Které země produkují nejvíce odpadu a jak jsme na tom my?

Interaktivní mapa napoví, kdo má nejvíc odpadu za jeden den.

Které země produkují nejvíce odpadu a jak jsme na tom my?

eco2greetings.com

Průměrná domácnost ve Spojeném království produkuje každoročně víc než jednu tunu odpadu a největší množství odpadů vyhazujeme během svátečního období. Tvrdí to alespoň firma Eco2 Greetings.

Společnost uvedla, že na Vánoce je o 30% vyšší produkce odpadu než obvykle. Všechen pochází z kartiček a obálek, balícího papíru, z krabic od cukroví, sušenek a čokolád, nákupních tašek, lahví na víno a obalů z hraček. V průměru tak každá domácnost na Vánoce vyhodí o pět pytlů odpadků více což je v Británii každoročně o 736,571 tun odpadků více.

Celková míra recyklace se zvyšuje. Země celého světa generují obrovská množství odpadu, protože počet obyvatel roste a ekonomiky rostou také.

Odhaduje se, že množství odpadu produkovaného obyvateli měst v roce 2016 je dvojnásobný než v roce 2006. Před deseti lety městský člověk vyprodukoval 0,64 kg odpadu denně, v roce 2016 už je to 1,2 kg za den. To odpovídá číslu 1,3 miliardy tun v roce 2016 oproti 680 milionům tun před deseti lety.

Společnost Eco2 Greetings upozornila na zprávu Světové banky, která uvádí, že množství produkovaného komunálního odpadu roste rychleji než míra urbanizace. Ve skutečnosti do roku 2025 bude ve městech po celém světě žít 1,4 miliardy lidí, přičemž každá osoba bude produkovat průměrně 1,42 kg komunálního tuhého odpadu denně.

A to je víc než dvojnásobek současného průměru 0,64 kg za den. Každoroční celosvětový komunální odpad se odhaduje na více než trojnásobek, od 0,68 do 2,2 miliard tun ročně.

Jak moc plýtváme?

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Odpady

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Emise z produkce masa a mléčných výrobků se stávají největším znečišťovatelem na světě

Emise z produkce masa a mléčných výrobků se stávají největším znečišťovatelem na světě

Chceme splnit mezinárodních klimatické cíle? Pak je nutné omezit konzumaci masa a mléka, varuje studie, jenž je první svého druhu.

Miloš Kužvart oblékl dres České asociace oběhového hospodářství (ČAObH)

Miloš Kužvart oblékl dres České asociace oběhového hospodářství (ČAObH)

Bývalý ministr životního prostředí RNDr. Miloš Kužvart se stal výkonným ředitelem České asociace oběhového hospodářství (ČAObH).

Čína a EU podepsaly memorandum o porozumění v cirkulární ekonomice

Čína a EU podepsaly memorandum o porozumění v cirkulární ekonomice

Na 20. summitu Evropské unie a Čínské lidové republiky, který se konal 16. a 17. července v čínském hlavním městě, bylo podepsáno společné Memorandum o porozumění (MoP) v oběhovém hospodářství.