celoživotní vzdělávání
Dny tepen
Ekolamp

Které země produkují nejvíce odpadu a jak jsme na tom my?

Interaktivní mapa napoví, kdo má nejvíc odpadu za jeden den.

Které země produkují nejvíce odpadu a jak jsme na tom my?

eco2greetings.com

Průměrná domácnost ve Spojeném království produkuje každoročně víc než jednu tunu odpadu a největší množství odpadů vyhazujeme během svátečního období. Tvrdí to alespoň firma Eco2 Greetings.

Společnost uvedla, že na Vánoce je o 30% vyšší produkce odpadu než obvykle. Všechen pochází z kartiček a obálek, balícího papíru, z krabic od cukroví, sušenek a čokolád, nákupních tašek, lahví na víno a obalů z hraček. V průměru tak každá domácnost na Vánoce vyhodí o pět pytlů odpadků více což je v Británii každoročně o 736,571 tun odpadků více.

Celková míra recyklace se zvyšuje. Země celého světa generují obrovská množství odpadu, protože počet obyvatel roste a ekonomiky rostou také.

Odhaduje se, že množství odpadu produkovaného obyvateli měst v roce 2016 je dvojnásobný než v roce 2006. Před deseti lety městský člověk vyprodukoval 0,64 kg odpadu denně, v roce 2016 už je to 1,2 kg za den. To odpovídá číslu 1,3 miliardy tun v roce 2016 oproti 680 milionům tun před deseti lety.

Společnost Eco2 Greetings upozornila na zprávu Světové banky, která uvádí, že množství produkovaného komunálního odpadu roste rychleji než míra urbanizace. Ve skutečnosti do roku 2025 bude ve městech po celém světě žít 1,4 miliardy lidí, přičemž každá osoba bude produkovat průměrně 1,42 kg komunálního tuhého odpadu denně.

A to je víc než dvojnásobek současného průměru 0,64 kg za den. Každoroční celosvětový komunální odpad se odhaduje na více než trojnásobek, od 0,68 do 2,2 miliard tun ročně.

Jak moc plýtváme?

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Odpady

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

ERU se vymezuje od upozornění OTE

ERU se vymezuje od upozornění OTE

Dne 4. 4. 2018 operátor trhu, společnost OTE, a.s., publikovala upozornění, podle něhož nebude možné od 1. 6. 2018 nárokovat provozní podporu k vykazování POZE (podporované zdroje energie) v případě pozdního zadání dat do systému operátora trhu.

Pět křišťálových komínů čeká na nové majitele

Pět křišťálových komínů čeká na nové majitele

Teplárenské sdružení České republiky ocení již pošestnácté Projekty roku v soustavách zásobování teplem a chladem. Do užší nominace bylo v pěti kategoriích vybráno 16 projektů, do nichž teplárenské společnosti investovaly přes 1,5 miliardy korun. 

Otevíráme registrace na další ročník kurzu celoživotního vzdělávání oběhového hospodářství

Otevíráme registrace na další ročník kurzu celoživotního vzdělávání oběhového hospodářství

V září roku 2017 do školních lavic Fakulty technologie ochrany prostředí VŠCHT Praha zasedli první studenti kurzu celoživotního vzdělávání Oběhové hospodářství, který Fakulta organizuje společně s INCIEN, Českou asociací oběhového hospodářství, SUEZ Využití zdrojů, a.s. a Veolia Česká republika, a.s. První ročník přinesl již první výsledky v praxi.