celoživotní vzdělávání
Dny tepen
Ekolamp

Na co je dobrý benchmarking?

Někteří zastávají názor, že výsledky Benchmarkingu jsou především zásadní informací pro regulátora. Jiní tvrdí, že výsledky jsou zpětnou vazbou pro vlastníky a provozovatele.

Na co je dobrý benchmarking?

Navazujeme na polemiku z minulého týdne a předkládáme další názory odborníků z oboru.

Antonín Raizl, EY, s.r.o.

BM může mít různé cíle a tedy i cílové skupiny. Osobně se domnívám, že v naší lokální situaci není nutné vytvářet plošný benchmarking s cílem přinést informace pro vlastníky a provozovatele. Nedostatky lokálního trhu jsou notoricky známy a není nutné je prostřednicvím BM dále zkoumat, tedy alespoň by toto neměl být hlavní cíl. Co naopak by měl být hlavní cíl BM je vyhodnocování jednotlivých let fungování VaK například z hlediska efektivity, ochrany životního prostředí či služeb. BM by měl přinášet ucelený přehled o základních parametrech trhu a jeho vývoji, a to prostřednictvím vytváření standardu jednotlivými účastníky benchmarkingu.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Voda

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Vyvracíme mýty o vodě I.: Kdo vlastní českou vodu?

Vyvracíme mýty o vodě I.: Kdo vlastní českou vodu?

Slovo „mýtus“ se dnes používá pro všeobecně rozšířenou nepravdu. A právě o vodě se šíří řada vymyšlených tvrzení, které se budeme snažit v našich článcích vyvrátit.

Porovnání nákladů na dvě cesty materiálově nevyužitelných odpadů

Porovnání nákladů na dvě cesty materiálově nevyužitelných odpadů

Jak skloubit ekonomický a environmentální způsob nakládání s materiálově nevyužitelnými komunálními odpady (KO) a zejména pak se směsným komunálním odpadem (SKO) je předmětem diskuzí. Nákladovostí jednotlivých druhů nakládání s KO a SKO se mimo jiné zabývala i konferenci Waste to Energy 2018

Mirek Topolánek: Banány se dají pěstovat i ve Finsku, jenže...

Mirek Topolánek: Banány se dají pěstovat i ve Finsku, jenže...

V rámci přípravy konference Dny teplárenství a energetiky 2018 vyšlo mimořádné vydání TEPKY News, které nabízí čtenářům rozhovor s předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení, Mirkem Topolánkem. Nyní rozhovor přinášíme i čtenářům Průmyslové ekologie.