http://www.dhplegal.com/
Dny tepen
ReachSpektrum

Na co je dobrý benchmarking?

Někteří zastávají názor, že výsledky Benchmarkingu jsou především zásadní informací pro regulátora. Jiní tvrdí, že výsledky jsou zpětnou vazbou pro vlastníky a provozovatele.

Na co je dobrý benchmarking?

Navazujeme na polemiku z minulého týdne a předkládáme další názory odborníků z oboru.

Antonín Raizl, EY, s.r.o.

BM může mít různé cíle a tedy i cílové skupiny. Osobně se domnívám, že v naší lokální situaci není nutné vytvářet plošný benchmarking s cílem přinést informace pro vlastníky a provozovatele. Nedostatky lokálního trhu jsou notoricky známy a není nutné je prostřednicvím BM dále zkoumat, tedy alespoň by toto neměl být hlavní cíl. Co naopak by měl být hlavní cíl BM je vyhodnocování jednotlivých let fungování VaK například z hlediska efektivity, ochrany životního prostředí či služeb. BM by měl přinášet ucelený přehled o základních parametrech trhu a jeho vývoji, a to prostřednictvím vytváření standardu jednotlivými účastníky benchmarkingu.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Voda

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Za případné zdržení ekologizace průmyslu by měli nést odpovědnost ekologové

Za případné zdržení ekologizace průmyslu by měli nést odpovědnost ekologové

Sotva český průmysl dokončil miliardové investice, aby splnil přísné emisní limity nastavené směrnicí o průmyslových emisích, přišla Evropská komise s dalším zpřísněním v Rozhodnutí, kde se nachází závěry o BAT – nejlepších dostupných technologiích pro velká spalovací zařízení.

Popílky v zahraničí

Popílky v zahraničí

Doba, kdy vedlejší energetické produkty (VEP) byly označovány jako odpad, je dávno pryč. VEP jsou chemické látky, které mají velký potenciál druhotných surovin nebo vedlejších produktů. Ročně jich české elektrárny a teplárny vyprodukují více než 14 milionů tun.

Je to síla, je to fičák, ale je to tak. Nikdo zkrátka nic nedělá

Je to síla, je to fičák, ale je to tak. Nikdo zkrátka nic nedělá

Prožíváme velmi turbulentní dobu. Prezidentské volby, které šponují lid k prasknutí. Důvěra či spíše nedůvěra vládě se stále hlasitě a emotivně projednává. Výsledkem je fakt, že se už čtvrt roku vůbec nic neudělalo. Vidím v tom paralelu se vznikem odpadového zákona.