Pollutec 2018
Ekolamp
SOVAK

Na co je dobrý benchmarking?

Někteří zastávají názor, že výsledky Benchmarkingu jsou především zásadní informací pro regulátora. Jiní tvrdí, že výsledky jsou zpětnou vazbou pro vlastníky a provozovatele.

Na co je dobrý benchmarking?

Navazujeme na polemiku z minulého týdne a předkládáme další názory odborníků z oboru.

Antonín Raizl, EY, s.r.o.

BM může mít různé cíle a tedy i cílové skupiny. Osobně se domnívám, že v naší lokální situaci není nutné vytvářet plošný benchmarking s cílem přinést informace pro vlastníky a provozovatele. Nedostatky lokálního trhu jsou notoricky známy a není nutné je prostřednicvím BM dále zkoumat, tedy alespoň by toto neměl být hlavní cíl. Co naopak by měl být hlavní cíl BM je vyhodnocování jednotlivých let fungování VaK například z hlediska efektivity, ochrany životního prostředí či služeb. BM by měl přinášet ucelený přehled o základních parametrech trhu a jeho vývoji, a to prostřednictvím vytváření standardu jednotlivými účastníky benchmarkingu.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Voda

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Příklady dobré praxe v obcích při nakládání s komunálním odpadem XX.: Zlín

Příklady dobré praxe v obcích při nakládání s komunálním odpadem XX.: Zlín

Zlín je město historicky proslavené výrobou obuvi a jen málo lidí na světě se nesetkalo se jménem Baťa. Toto krajské město je ale také výjimečné svým nakládáním s odpadem. Město jde vstříc efektivitě v řešení odpadového hospodářství a tím i k šetření zdrojů a životního prostředí.

Elektromobilita v ČR: Cesty hledáme a nacházíme

Elektromobilita v ČR: Cesty hledáme a nacházíme

Elektromobilita je pro mnohé budoucností, někteří v ní vidí obrovské problémy. Jak po stránce technologické, tak po stránce ekonomické. Jak to vidí současný generální ředitel Siemens Česká republika, Eduard Palíšek? Zeptali jsme se.

Jaká budoucnost čeká odpadové hospodářství?

Jaká budoucnost čeká odpadové hospodářství?

Na letošní konferenci Předcházení vzniku odpadů se dostali ke slovu i odborníci z praxe. O praktické zkušenosti s provozem třídicí linky na plasty se podělil Petr Strankmüller z firmy Ekodepon.