celoživotní vzdělávání
Ekolamp
VŠCHT

Na co je dobrý benchmarking?

Někteří zastávají názor, že výsledky Benchmarkingu jsou především zásadní informací pro regulátora. Jiní tvrdí, že výsledky jsou zpětnou vazbou pro vlastníky a provozovatele.

Na co je dobrý benchmarking?

Navazujeme na polemiku z minulého týdne a předkládáme další názory odborníků z oboru.

Antonín Raizl, EY, s.r.o.

BM může mít různé cíle a tedy i cílové skupiny. Osobně se domnívám, že v naší lokální situaci není nutné vytvářet plošný benchmarking s cílem přinést informace pro vlastníky a provozovatele. Nedostatky lokálního trhu jsou notoricky známy a není nutné je prostřednicvím BM dále zkoumat, tedy alespoň by toto neměl být hlavní cíl. Co naopak by měl být hlavní cíl BM je vyhodnocování jednotlivých let fungování VaK například z hlediska efektivity, ochrany životního prostředí či služeb. BM by měl přinášet ucelený přehled o základních parametrech trhu a jeho vývoji, a to prostřednictvím vytváření standardu jednotlivými účastníky benchmarkingu.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Voda

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Reakce na článek "Využití odpadů ze spaloven je problematické, ukazují zkušenosti z Dánska"

Reakce na článek "Využití odpadů ze spaloven je problematické, ukazují zkušenosti z Dánska"

Dne 18. 6. 2018 publikovala Arnika na svém webu článek „Využití odpadů ze spaloven je problematické, ukazují zkušenosti z Dánska“. Vzhledem k tomu, že zmíněný text se odvolává na dánský tisk a neúplně cituje i jednoho z nás (Ole Hjelmara), považujeme za nezbytné se vůči tomuto textu stručně ohradit. Autoři této reakce požádali hnutí o zveřejnění na stránkách Arniky, ta však nereagovala.

Fotbalové mistrovství světa v Rusku pohledem ekologie

Fotbalové mistrovství světa v Rusku pohledem ekologie

V záplavě zápasů a informací o výsledcích, trenérech a hráčích z Mistrovství světa ve fotbalu v Rusku zapadla informace o revoluční aplikaci plastů. Bylo jich mnoho, my se zmíníme jen o některých.

Příklady dobré praxe v obcích při nakládání s komunálním odpadem VII.: Chýně

Příklady dobré praxe v obcích při nakládání s komunálním odpadem VII.: Chýně

Chýně se nachází nedaleko hlavního města mezi obcemi Hostivice a Rudná. Kdy byla založena, se neví, ale první historický záznam pochází z roku 1273. Jde o privilegium papeže Řehoře X. Strahovskému klášteru, kterému potvrzuje jeho statky, mezi jinými také Chýni.