http://www.dhplegal.com/
Dny tepen
ReachSpektrum

Nový rok začínají Francouzi velkolepě. Ukázali cestu celému světu

Ano, silvestrovské veselí je minulostí. Za redakci Průmyslové ekologie chci popřát vše dobré, zdraví a krom štěstí i řádnou dávku čistého selského rozumu v roce 2018. Ten potřebuje Evropa jako koza drbání.

Nový rok začínají Francouzi velkolepě. Ukázala cestu celému světu.

K Silvestru patří bujaré veselí, zábava a mohutné oslavy. Já se ale za břicho popadal už pár dní před Vánoci. Ukázalo se, že Emmanuel Macron je opravdu veselá kopa. Pár dní před Štědrým dnem totiž francouzský parlament schválil část jeho návrhu na snížení využívání fosilních paliv. Francie zakáže veškerou těžbu vlastní ropy a zemního plynu od roku 2040. Hledání nových nalezišť a výroba těchto surovin se tak stane nezákonnou.

Jak ušlechtilý přístup k životnímu prostředí! Ostatní země mohou jen závidět. Prezident Macron je také náležitě pyšný: Jsem pyšný, že se Francie stala první zemí světa, která s okamžitou platností zakazuje jakýkoli nový průzkum nových ropných nalezišť a veškeré těžby ropy od roku 2040."

Tím se Francie stala průkopníkem. Možná by se dalo říci, že již nyní je celosvětovým lídrem v boji proti globálnímu oteplování. Co na tom, že celoroční produkci francouzské ropy zvládne například Saudská Arábie vytěžit během několika hodin? Že celou svou spotřebu ropy Francie pokrývá dovozem? Vem to ďas! Francie nám ukázala cestu, kterou se svět má vydat.

Ale nyní už konec legrace. Dejme se do opravdové práce, která je založena na technickém pokroku v ekonomické a technologické realitě. Takže ještě jednou: Hodně štěstí, zdraví a úspěchů v Novém roce, méně prázdných gest, více selského rozumu, méně vzdušných zámků a více myslet na důsledky svých činů.

Značky
Energie

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Za případné zdržení ekologizace průmyslu by měli nést odpovědnost ekologové

Za případné zdržení ekologizace průmyslu by měli nést odpovědnost ekologové

Sotva český průmysl dokončil miliardové investice, aby splnil přísné emisní limity nastavené směrnicí o průmyslových emisích, přišla Evropská komise s dalším zpřísněním v Rozhodnutí, kde se nachází závěry o BAT – nejlepších dostupných technologiích pro velká spalovací zařízení.

Popílky v zahraničí

Popílky v zahraničí

Doba, kdy vedlejší energetické produkty (VEP) byly označovány jako odpad, je dávno pryč. VEP jsou chemické látky, které mají velký potenciál druhotných surovin nebo vedlejších produktů. Ročně jich české elektrárny a teplárny vyprodukují více než 14 milionů tun.

Je to síla, je to fičák, ale je to tak. Nikdo zkrátka nic nedělá

Je to síla, je to fičák, ale je to tak. Nikdo zkrátka nic nedělá

Prožíváme velmi turbulentní dobu. Prezidentské volby, které šponují lid k prasknutí. Důvěra či spíše nedůvěra vládě se stále hlasitě a emotivně projednává. Výsledkem je fakt, že se už čtvrt roku vůbec nic neudělalo. Vidím v tom paralelu se vznikem odpadového zákona.