http://www.dhplegal.com/
Dny tepen
ReachSpektrum

Zavedení systému čárových kódů není vůbec nákladné, jak tvrdí některé svozové firmy

Skládkařské firmy systém čárových kódů zatvrzele odmítají. Prezentují ho jako velmi nákladný, představují ho, jako administrativně náročný a technologicky neuskutečnitelný.

Zavedení systému čárových kódů není vůbec nákladné, jak tvrdí některé svozové firmy

ilustrační foto/Wikimedia Commons

  • Publicistika
  • 28.11.2017
  • Pavel Mohrmann, Martina Jandusová

Jenže čárové kódy nepředstavují investici do váhy, jak je prezentováno oponenty, není to náročné administrativně tak, že se na evidenci odpadů musí v obci najmout síla. Čárové kódy jsou vlastně pouze o nákupu čtečky, tabletu a zaškolení posádky sběrného vozu.

Podrobnosti o systému nám sdělil Jiří Nevídal ze společnosti ISNO IT, s.r.o.

Je samozřejmé, že starostové obcí jsou ovlivňováni především svými odpadovými svozovými společnostmi, které bohužel nerady cokoli mění a vyhovuje jim anonymita, se kterou své služby dodávají.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Odpady

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Za případné zdržení ekologizace průmyslu by měli nést odpovědnost ekologové

Za případné zdržení ekologizace průmyslu by měli nést odpovědnost ekologové

Sotva český průmysl dokončil miliardové investice, aby splnil přísné emisní limity nastavené směrnicí o průmyslových emisích, přišla Evropská komise s dalším zpřísněním v Rozhodnutí, kde se nachází závěry o BAT – nejlepších dostupných technologiích pro velká spalovací zařízení.

Popílky v zahraničí

Popílky v zahraničí

Doba, kdy vedlejší energetické produkty (VEP) byly označovány jako odpad, je dávno pryč. VEP jsou chemické látky, které mají velký potenciál druhotných surovin nebo vedlejších produktů. Ročně jich české elektrárny a teplárny vyprodukují více než 14 milionů tun.

Je to síla, je to fičák, ale je to tak. Nikdo zkrátka nic nedělá

Je to síla, je to fičák, ale je to tak. Nikdo zkrátka nic nedělá

Prožíváme velmi turbulentní dobu. Prezidentské volby, které šponují lid k prasknutí. Důvěra či spíše nedůvěra vládě se stále hlasitě a emotivně projednává. Výsledkem je fakt, že se už čtvrt roku vůbec nic neudělalo. Vidím v tom paralelu se vznikem odpadového zákona.