Chemické fórum
Dny tepen
VŠCHT

Výrobní kvóty pro elektromobily nebudou. EK chce od automobilek snižování emisí

Evropská komise si uvědomuje, že auta se spalovacími motory budou hrát prim i nadále. Nové emisní standardy se projeví vyššími cenami aut, vyrovnají jejich úspory paliva. Výrobní kvóty pro elektromobily nebudou. EK však chce od automobilek snižování emisí.

Výrobní kvóty pro elektromobily nebudou. EK chce od automobilek snižování emisí

Průměrné emise CO2 v osobních autech a dodávkách registrovaných v EU od roku 2025, resp. 2030 budou muset být o 15%, resp. o 30% nižší než v roce 2021.

Evropská komise představila opatření, která mají pomoci dosáhnout závazek vyplývající z Pařížské smlouvy omezením emisí, snížením výdajů na spotřebu paliva a posílit konkurenceschopnost evropského automobilového průmyslu.

Podle EK zvýšení počátečních nákladů na koupi účinnějších vozidel převáží rostoucí úspory na palivu.

Spotřebitelé tak mají ušetřit zhruba 600 eur v případě nového auta zakoupeného v roce 2025 a zhruba 1500 eur v roce 2030. "Uživatel auta koupeného z druhé ruky bude mít stejný užitek jako majitel nového auta," tvrdí se ve stanovisku Komise.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
ELEKTROMOBILITA

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Průmysl investuje miliardy do ekologizace. Zapojit se musí ale i další sektory

Průmysl investuje miliardy do ekologizace. Zapojit se musí ale i další sektory

Na snižování škodlivých emisí se musí podílet všichni znečišťovatelé. Průmysl díky investicím do ekologizace snížil od roku 2000 do roku 2016 emise oxidu siřičitého a oxidů dusíků o polovinu.

Nakládání s pneumatikami na skládkách

Nakládání s pneumatikami na skládkách

Jakým způsobem lze nakládat s pneumatikami, které přijme oprávněná osoba jako odpad? Respektive jak nakládat s pneumatikami, když se jako odpad dostanou na skládku, kde je chce oprávněná osoba využít na výstavbu nebo k rekultivaci skládky? A jak je správně zaevidovat?

Čistírny odpadních vod mohou sloužit jako elektrárny

Čistírny odpadních vod mohou sloužit jako elektrárny

Odpadní voda obsahuje 5 - 10 násobek množství energie potřebné na provoz ČOV. Jednotlivými opatřeními lze dosáhnout nejen jejich soběstačnosti, ale i nadprodukce.