DOH
ReachSpektrum

Výrobní kvóty pro elektromobily nebudou. EK chce od automobilek snižování emisí

Evropská komise si uvědomuje, že auta se spalovacími motory budou hrát prim i nadále. Nové emisní standardy se projeví vyššími cenami aut, vyrovnají jejich úspory paliva. Výrobní kvóty pro elektromobily nebudou. EK však chce od automobilek snižování emisí.

Výrobní kvóty pro elektromobily nebudou. EK chce od automobilek snižování emisí

Průměrné emise CO2 v osobních autech a dodávkách registrovaných v EU od roku 2025, resp. 2030 budou muset být o 15%, resp. o 30% nižší než v roce 2021.

Evropská komise představila opatření, která mají pomoci dosáhnout závazek vyplývající z Pařížské smlouvy omezením emisí, snížením výdajů na spotřebu paliva a posílit konkurenceschopnost evropského automobilového průmyslu.

Podle EK zvýšení počátečních nákladů na koupi účinnějších vozidel převáží rostoucí úspory na palivu.

Spotřebitelé tak mají ušetřit zhruba 600 eur v případě nového auta zakoupeného v roce 2025 a zhruba 1500 eur v roce 2030. "Uživatel auta koupeného z druhé ruky bude mít stejný užitek jako majitel nového auta," tvrdí se ve stanovisku Komise.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
ELEKTROMOBILITA

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Ceny tepla budou již čtvrtý rok v řadě převážně stagnovat

Ceny tepla budou již čtvrtý rok v řadě převážně stagnovat

V příštím roce bude již čtvrtý rok v řadě pokračovat stagnace cen tepla. Ceny tepla vyrobeného ze zemního plynu zůstanou v příštím roce většinou stejné nebo se v některých případech i sníží.

Konference Šetrné budovy 2017

Konference Šetrné budovy 2017

Již 6. ročník mezinárodní konference Šetrné budovy 2017 organizované Českou radou pro šetrné budovy nastínil nezbytnost dlouhodobého strategického plánování výstavby.

ČIŽP v oblasti nakládání s autovraky loni nelenila

ČIŽP v oblasti nakládání s autovraky loni nelenila

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedla v roce 2016 v celé oblasti odpadového hospodářství celkem 3261 kontrol. V oblasti autovrakovišť zkontrolovali inspektoři oddělení odpadového hospodářství (OOH) celkem 90 provozoven, z toho 29 na základě podnětů.