celoživotní vzdělávání
Ekolamp
VŠCHT

Poplatky za skládkování nebude řešit nový zákon, nýbrž novela. Ta přijde záhy

V rámci konference Provoz vodovodů a kanalizací 2017 vystoupil mimo jiné i ředitel Odboru odpadů MŽP, Jaromír Manhart. Reálně připustil, že poplatky za skládkování se zvednou a ostatní technologie tak budou mít konečně šanci.

Poplatky za skládkování nebude řešit nový zákon, nýbrž novela. Ta přijde záhy.

Ředitel odboru odpadů MŽP, Jaromír Manhart/prumyslovaekologie.cz

Jaromír Manhart se ve své přednášce nejdříve zmínil o strategii odpadového hospodářství ČR. Zdůraznil, že se ministerstvo dlouhodobě snaží o přesměrování odpadu ze skládek, jeho recyklace, materiálové, popřípadě energetické využití.

"Velký problém je především směsný komunální odpad, a odpad seměsnému komunálnímu odpadu podobný. Vyprodukujeme ho ročně přes 5 milionů tun a téměř polovina skončí na skládce," říká Jaromír Manhart.

Dále seznámil hosty konference se základními čísly o produkci odpadů celkově, o míře recyklace a míře energetického využití. Zmínil se i množství peněz, které jsou v Prioritní ose 3 k dispozici a jak je v tomto programu brán zřetel na předcházení vzniku odpadu.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Odpady

Diskuse (1)

  1. p.utekal@tiscali.cz13.11.2017 (08:28)
    Poplatky za skládkování - platit je bude kdo? Je jasné, že to skládkové (svozové) firmy převedou na obce a ty na občany. Takže nevyřeší vůbec nic. To by muselo platit, že ty poplatky - pořádně zvýšené - by musely platit jen odpadové mafie, tedy uzákonit max. výši poplatků občanů. Jinak se nikdy třídit a recyklovat nebude. Znovu připomínám, že separovaný sběr odpadu není třídění. Pokud je takto vykazován, jedná se o Potěmkinovy vesnice.

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Přeměna odpadů na zdroje - soutěž, která motivuje k netradičnímu využívání odpadů - zná své vítěze

Přeměna odpadů na zdroje - soutěž, která motivuje k netradičnímu využívání odpadů - zná své vítěze

Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner předal v sídle Senátu ve Valdštejnském paláci ceny a diplomy vítězům druhého ročníku celostátní soutěže Přeměna odpadů na zdroje. Soutěž, kterou pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu, byla letos rozšířena na sedm kategoriích a zapojilo se do ní 171 účastníků. To je o čtyři desítky více než v loňském roce.

Poslední možnost zúčastnit se diskuze nad odpady, elektroodpady a kaly!

Poslední možnost zúčastnit se diskuze nad odpady, elektroodpady a kaly!

Diskuzní seminář určený pro představitele jihočeských obcí, jejich starosty, starostky a zástupce měst proběhne 22. června 2018 v Českých Budějovicích.

Lze získat dotaci na projekt energetického využití odpadů? Ano!

Lze získat dotaci na projekt energetického využití odpadů? Ano!

Statní fond životního prostředí otvírá prostor pro financování projektů v oblasti nakládání s odpady.