Rimini
Ekolamp
SOVAK

Poplatky za skládkování nebude řešit nový zákon, nýbrž novela. Ta přijde záhy

V rámci konference Provoz vodovodů a kanalizací 2017 vystoupil mimo jiné i ředitel Odboru odpadů MŽP, Jaromír Manhart. Reálně připustil, že poplatky za skládkování se zvednou a ostatní technologie tak budou mít konečně šanci.

Poplatky za skládkování nebude řešit nový zákon, nýbrž novela. Ta přijde záhy.

Ředitel odboru odpadů MŽP, Jaromír Manhart/prumyslovaekologie.cz

Jaromír Manhart se ve své přednášce nejdříve zmínil o strategii odpadového hospodářství ČR. Zdůraznil, že se ministerstvo dlouhodobě snaží o přesměrování odpadu ze skládek, jeho recyklace, materiálové, popřípadě energetické využití.

"Velký problém je především směsný komunální odpad, a odpad seměsnému komunálnímu odpadu podobný. Vyprodukujeme ho ročně přes 5 milionů tun a téměř polovina skončí na skládce," říká Jaromír Manhart.

Dále seznámil hosty konference se základními čísly o produkci odpadů celkově, o míře recyklace a míře energetického využití. Zmínil se i množství peněz, které jsou v Prioritní ose 3 k dispozici a jak je v tomto programu brán zřetel na předcházení vzniku odpadu.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Odpady

Diskuse (1)

  1. p.utekal@tiscali.cz13.11.2017 (08:28)
    Poplatky za skládkování - platit je bude kdo? Je jasné, že to skládkové (svozové) firmy převedou na obce a ty na občany. Takže nevyřeší vůbec nic. To by muselo platit, že ty poplatky - pořádně zvýšené - by musely platit jen odpadové mafie, tedy uzákonit max. výši poplatků občanů. Jinak se nikdy třídit a recyklovat nebude. Znovu připomínám, že separovaný sběr odpadu není třídění. Pokud je takto vykazován, jedná se o Potěmkinovy vesnice.

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

V pražských Letňanech se v těchto dnech předchází vzniku odpadů

V pražských Letňanech se v těchto dnech předchází vzniku odpadů

První den 5. ročníku národní konference Přecházení vzniku odpadů 2018 začal velkým tématem - plasty.

Na olomoucku se bude odpad méně skládkovat a více využívat

Na olomoucku se bude odpad méně skládkovat a více využívat

Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo vznik akciové společnosti, která bude výkonným orgánem Spolku Olomoucké odpady, z.s., který má v plánu řešit odpady svých členů – akconářů levněji a především v souladu s novou evropskou legislativou.

Siemens představil nové funkce Synco IC pro vzdálený odečet a sledování spotřeby energií

Siemens představil nové funkce Synco IC pro vzdálený odečet a sledování spotřeby energií

Divize Building Technologies společnosti Siemens rozšířila cloudovou platformu Synco IC pro dálkové ovládání systémů topení, větrání a klimatizace (HVAC) o nové funkce.