MŽP
DTE2019
EGEXPERT

Poplatky za skládkování nebude řešit nový zákon, nýbrž novela. Ta přijde záhy

V rámci konference Provoz vodovodů a kanalizací 2017 vystoupil mimo jiné i ředitel Odboru odpadů MŽP, Jaromír Manhart. Reálně připustil, že poplatky za skládkování se zvednou a ostatní technologie tak budou mít konečně šanci.

Poplatky za skládkování nebude řešit nový zákon, nýbrž novela. Ta přijde záhy.

Ředitel odboru odpadů MŽP, Jaromír Manhart/prumyslovaekologie.cz

Jaromír Manhart se ve své přednášce nejdříve zmínil o strategii odpadového hospodářství ČR. Zdůraznil, že se ministerstvo dlouhodobě snaží o přesměrování odpadu ze skládek, jeho recyklace, materiálové, popřípadě energetické využití.

"Velký problém je především směsný komunální odpad, a odpad seměsnému komunálnímu odpadu podobný. Vyprodukujeme ho ročně přes 5 milionů tun a téměř polovina skončí na skládce," říká Jaromír Manhart.

Dále seznámil hosty konference se základními čísly o produkci odpadů celkově, o míře recyklace a míře energetického využití. Zmínil se i množství peněz, které jsou v Prioritní ose 3 k dispozici a jak je v tomto programu brán zřetel na předcházení vzniku odpadu.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné
Značky
Odpady

Diskuse (1)

  1. p.utekal@tiscali.cz13.11.2017 (08:28)
    Poplatky za skládkování - platit je bude kdo? Je jasné, že to skládkové (svozové) firmy převedou na obce a ty na občany. Takže nevyřeší vůbec nic. To by muselo platit, že ty poplatky - pořádně zvýšené - by musely platit jen odpadové mafie, tedy uzákonit max. výši poplatků občanů. Jinak se nikdy třídit a recyklovat nebude. Znovu připomínám, že separovaný sběr odpadu není třídění. Pokud je takto vykazován, jedná se o Potěmkinovy vesnice.

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Kolem Vánoc narůstá spotřeba baterií, nezapomínejte na recyklaci

Kolem Vánoc narůstá spotřeba baterií, nezapomínejte na recyklaci

V České republice se ročně do prodejní sítě dostane zhruba 3 600 tun baterií. Jen těch nejběžnějších tužkových baterií typu AA se denně v průměru prodá přes 400 tisíc kusů. Nejvíce baterií lidé nakupují v posledním čtvrtletí roku v předvánočním a povánočním čase.

Sucho ode dneška monitoruje nový systém MŽP - HAMR (hydrologie, agronomie, meteorologie a retence)

Sucho ode dneška monitoruje nový systém MŽP - HAMR (hydrologie, agronomie, meteorologie a retence)

Ministerstvo životního prostředí dnes spustilo v ostrém provozu online předpovědní systém pro zvládání sucha s názvem HAMR.

Ambiciózní emisní limity pro elektrárny by vedly v EU k významnému snížení emisí

Ambiciózní emisní limity pro elektrárny by vedly v EU k významnému snížení emisí

Členské státy Evropské unie mají příležitost stanovit pro emise znečišťujících látek z elektráren ambiciózní limity.