DOH
ReachSpektrum

Připomínkové řízení: Návrh vyhlášky k novele zákona EIA

Navrhovanou vyhlášku předložilo do meziresortního připomínkového řízení Ministerstvo životního prostředí.

Připomínkové řízení: Návrh vyhlášky k novele zákona EIA

wikimedia.org

Návrh vyhlášky o odborné způsobilosti a o úpravě některých dalších otázek souvisejících s posuzováním vlivů na životní prostředí

V návaznosti na novelu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí (č. 100/2001 Sb.) a o změně některých souvisejících zákonů, která byla připravena za účelem transpozice směrnice 2014/52/EU, je nezbytné promítnout změny zákona i do prováděcí právní úpravy.

Tou je v současné době vyhláška Ministerstva životního prostředí č. 457/2001 Sb., o odborné způsobilosti a o úpravě některých dalších otázek souvisejících s posuzováním vlivů na životní prostředí, ve znění pozdějších předpisů.

Zároveň je nezbytné zohlednit i změny, které navazují na  novelu stavebního zákona (zákon č. 225/2017 Sb.).

Vyhláška upravuje rozsah požadovaného vzdělání a obsah zkoušek odborné způsobilosti pro udělení a prodloužení autorizace.

Navrhovaná vyhláška nabyde účinnosti dnem 1. listopadu 2017.

Termín připomínek: 11. 9. 2017 – 3. 10. 2017

Ke stažení:

Značky
EIALegislativa

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Ceny tepla budou již čtvrtý rok v řadě převážně stagnovat

Ceny tepla budou již čtvrtý rok v řadě převážně stagnovat

V příštím roce bude již čtvrtý rok v řadě pokračovat stagnace cen tepla. Ceny tepla vyrobeného ze zemního plynu zůstanou v příštím roce většinou stejné nebo se v některých případech i sníží.

Konference Šetrné budovy 2017

Konference Šetrné budovy 2017

Již 6. ročník mezinárodní konference Šetrné budovy 2017 organizované Českou radou pro šetrné budovy nastínil nezbytnost dlouhodobého strategického plánování výstavby.

ČIŽP v oblasti nakládání s autovraky loni nelenila

ČIŽP v oblasti nakládání s autovraky loni nelenila

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedla v roce 2016 v celé oblasti odpadového hospodářství celkem 3261 kontrol. V oblasti autovrakovišť zkontrolovali inspektoři oddělení odpadového hospodářství (OOH) celkem 90 provozoven, z toho 29 na základě podnětů.