Chemické fórum
Dny tepen
VŠCHT

Připomínkové řízení: Návrh vyhlášky k novele zákona EIA

Navrhovanou vyhlášku předložilo do meziresortního připomínkového řízení Ministerstvo životního prostředí.

Připomínkové řízení: Návrh vyhlášky k novele zákona EIA

wikimedia.org

Návrh vyhlášky o odborné způsobilosti a o úpravě některých dalších otázek souvisejících s posuzováním vlivů na životní prostředí

V návaznosti na novelu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí (č. 100/2001 Sb.) a o změně některých souvisejících zákonů, která byla připravena za účelem transpozice směrnice 2014/52/EU, je nezbytné promítnout změny zákona i do prováděcí právní úpravy.

Tou je v současné době vyhláška Ministerstva životního prostředí č. 457/2001 Sb., o odborné způsobilosti a o úpravě některých dalších otázek souvisejících s posuzováním vlivů na životní prostředí, ve znění pozdějších předpisů.

Zároveň je nezbytné zohlednit i změny, které navazují na  novelu stavebního zákona (zákon č. 225/2017 Sb.).

Vyhláška upravuje rozsah požadovaného vzdělání a obsah zkoušek odborné způsobilosti pro udělení a prodloužení autorizace.

Navrhovaná vyhláška nabyde účinnosti dnem 1. listopadu 2017.

Termín připomínek: 11. 9. 2017 – 3. 10. 2017

Ke stažení:

Značky
EIALegislativa

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Průmysl investuje miliardy do ekologizace. Zapojit se musí ale i další sektory

Průmysl investuje miliardy do ekologizace. Zapojit se musí ale i další sektory

Na snižování škodlivých emisí se musí podílet všichni znečišťovatelé. Průmysl díky investicím do ekologizace snížil od roku 2000 do roku 2016 emise oxidu siřičitého a oxidů dusíků o polovinu.

Nakládání s pneumatikami na skládkách

Nakládání s pneumatikami na skládkách

Jakým způsobem lze nakládat s pneumatikami, které přijme oprávněná osoba jako odpad? Respektive jak nakládat s pneumatikami, když se jako odpad dostanou na skládku, kde je chce oprávněná osoba využít na výstavbu nebo k rekultivaci skládky? A jak je správně zaevidovat?

Čistírny odpadních vod mohou sloužit jako elektrárny

Čistírny odpadních vod mohou sloužit jako elektrárny

Odpadní voda obsahuje 5 - 10 násobek množství energie potřebné na provoz ČOV. Jednotlivými opatřeními lze dosáhnout nejen jejich soběstačnosti, ale i nadprodukce.