Chemické fórum
Dny tepen
VŠCHT

Elon Musk má nového konkurenta. Slibuje jednodušší a účinnější li-ion baterie

Společnost Romeo Power, pro kterou pracuje několik bývalých zaměstnanců Muskovi Tesly a SpaceX, začala vyrábět vlastní lithium-iontové baterie. Do konce roku plánuje rozběhnou výrobu naplno.

Elon Musk má nového konkurenta. Slibuje jednodušší a účinnější li-ion baterie

Romeo Power

Nižší hmotnost, delší životnost a větší kapacita. V době, kdy Tesla Elon Muska začíná vyrábět své lithium-iontové baterie v nevadské Gigafactory, její nový konkurent přichází s vlastní technologií, která má v klíčkových parametrech baterie Tesly převýšit.

Firmu Romeo Power založili bývalí inženýři a designéři z Muskovi Tesly a SpaceX, včetně Portera Harrise, který navrhl bateriovou technologii pro raketu SpaceX F9 a v Romeo Power je technologickým ředitelem. Kromě toho do nové firmy přešlo více pracovníků z gigantů, jako je Apple, Amazon či Samsung.

Kalifornská společnost začala s dodávkami svých akumulátorů před několika měsíci bez toho - podobně jako Tesla - aby uvedla do plného provozu svůj vůbec první závod orientovaný na li-ion baterie. Společnost uvádí, že objednávky od výrobců automobilů, robotů nebo elektrických motocyklů v současnosti dosáhují objemu 65 milionů eur.

"Během krátké doby jsme zaznamenali obrovský růst a rozšířujeme naše výrobní kapacity tak rychle, jak je to jen možné, abychom dokázali tuto poptávku pokrýt," říká Michael Patterson, zakladatel a generální ředitel společnosti Romeo Power. Společnost v současné době uvádí do chodu továrnu v Los Angeles a do konce prosince tohoto roku plánuje spustit produkci naplno.

"Technologická platforma Rome Power je nejlépe připravená plnit současné nároky ze všech stávajících dodavatelů baterií," uvedl Patterson.

Li-ion baterie s větší kapacitou a životností

Podle údajů, které společnosti uvádí, její lithium-iontové baterie převyšují konkurenci ve více klíčových oblastech: poskytují o 25% větší kapacitu, ve srovnání s konvenčními bateriemi se nabíjejí o 15 až 30% rychleji, jsou lehčí a díky víceúrovňovému systému ochrany i bezpečnější.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Pozvánka: Komunální odpad 2024+ - cesta k oběhovému hospodářství

Pozvánka: Komunální odpad 2024+ - cesta k oběhovému hospodářství

Přestože je rok 2024 ještě vzdálen, pro mnohá města a obce začíná být velkým strašákem. Konference konající se již příští týden zhodnotí aktuální situaci a nastíní možná řešení, která by měly municipality co nejrychleji přijmout.

Alžběta II. zakázala plastové sklenice i brčka. Otřásl jí dokument o znečištění

Alžběta II. zakázala plastové sklenice i brčka. Otřásl jí dokument o znečištění

V Buckinghamském paláci a ostatních rezidencích britské královské rodiny platí nová omezení. Cílem má být výrazná redukce plastového odpad.

Sběr a recyklace v loňském roce: jak si vedly úsporné zářivky?

Sběr a recyklace v loňském roce: jak si vedly úsporné zářivky?

Domácnosti a firmy v loňském roce sebraly a předaly k recyklaci 727 tun světelných zdrojů, předloni to bylo jen o tunu méně.