VŠCHT BANNER
Medistyl
EGExpert

Elon Musk má nového konkurenta. Slibuje jednodušší a účinnější li-ion baterie

Společnost Romeo Power, pro kterou pracuje několik bývalých zaměstnanců Muskovi Tesly a SpaceX, začala vyrábět vlastní lithium-iontové baterie. Do konce roku plánuje rozběhnou výrobu naplno.

Elon Musk má nového konkurenta. Slibuje jednodušší a účinnější li-ion baterie

Romeo Power

Nižší hmotnost, delší životnost a větší kapacita. V době, kdy Tesla Elon Muska začíná vyrábět své lithium-iontové baterie v nevadské Gigafactory, její nový konkurent přichází s vlastní technologií, která má v klíčkových parametrech baterie Tesly převýšit.

Firmu Romeo Power založili bývalí inženýři a designéři z Muskovi Tesly a SpaceX, včetně Portera Harrise, který navrhl bateriovou technologii pro raketu SpaceX F9 a v Romeo Power je technologickým ředitelem. Kromě toho do nové firmy přešlo více pracovníků z gigantů, jako je Apple, Amazon či Samsung.

Kalifornská společnost začala s dodávkami svých akumulátorů před několika měsíci bez toho - podobně jako Tesla - aby uvedla do plného provozu svůj vůbec první závod orientovaný na li-ion baterie. Společnost uvádí, že objednávky od výrobců automobilů, robotů nebo elektrických motocyklů v současnosti dosáhují objemu 65 milionů eur.

"Během krátké doby jsme zaznamenali obrovský růst a rozšířujeme naše výrobní kapacity tak rychle, jak je to jen možné, abychom dokázali tuto poptávku pokrýt," říká Michael Patterson, zakladatel a generální ředitel společnosti Romeo Power. Společnost v současné době uvádí do chodu továrnu v Los Angeles a do konce prosince tohoto roku plánuje spustit produkci naplno.

"Technologická platforma Rome Power je nejlépe připravená plnit současné nároky ze všech stávajících dodavatelů baterií," uvedl Patterson.

Li-ion baterie s větší kapacitou a životností

Podle údajů, které společnosti uvádí, její lithium-iontové baterie převyšují konkurenci ve více klíčových oblastech: poskytují o 25% větší kapacitu, ve srovnání s konvenčními bateriemi se nabíjejí o 15 až 30% rychleji, jsou lehčí a díky víceúrovňovému systému ochrany i bezpečnější.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Největší továrna na baterie do elektromobilů v Evropě roste v Polsku

Největší továrna na baterie do elektromobilů v Evropě roste v Polsku

Jihokorejský výrobce LG Chem dodává lithium-iontové baterie pro vozy Renault nebo Audi. Přibýt mají další automobilky s miliardovými objednávkami.

SOVAK ČR označil zprávu MŽP jako poplašnou, nepravdivou a nezodpovědnou

SOVAK ČR označil zprávu MŽP jako poplašnou, nepravdivou a nezodpovědnou

Ministerstvo životního prostředí před pár dny vydalo informaci, že ministr Brabec podepsal v Tel-Avivu memorandum o pokračování Česko-izraelské spolupráce v oblasti životního prostředí.

Do kauzy Lesy ČR proti energetikům a vodohospodářům se vloží ombudsman

Do kauzy Lesy ČR proti energetikům a vodohospodářům se vloží ombudsman

Již po několik let umožňuje sporná vyhláška firmě Lesy ČR vymáhat po energeticích a vodohospodářích peníze za škody na lesních porostech i přes to, že především energetický průmysl do ekologizace svých provozů investoval miliardové částky.