Chemické fórum
Dny tepen
VŠCHT

V Itálii bylo otevřeno "uhlíkově negativní" zařízení na modernizaci bioplynu

Italská společnost Tecno Project Industriale (TPI) dokončila novou úpravnu odpadů anaerobní digescí, při niž dochází k výrobě biometanu a oxidu uhličitého.

V Itálii bylo otevřeno "uhlíkově negativní" zařízení na modernizaci bioplynu

Tecno Project Industriale

Jedná se o první zařízení na výrobu bioplynu v Itálii, které je schopné produkovat biometan a oxid uhličitý výhradně z úpravy organické frakce tuhého komunálního odpadu. Zařízení bylo postaveno pro pro odpadářskou společnost Montello a je každoročně schopné zpracovat až 369 000 tun odpadu.

Technologie modernizace bioplynu rozkládá bioplyn na dvě hlavní složky: oxid uhličitý (asi 40%) a metan (kolem 60%). První z nich bude využíván k průmyslovým účelům, zatímco metan bude z velké části zaváděn do vnitrostátní plynárenské sítě.

Společnost Tecno Project Industriale, která je součástí skupiny SIAD sdělila, že projekt byl příležitostí k tomu: "aby využila své technologie v oblasti modernizace bioplynu." Firma vyvinula a industrializovala řešení založené na použití vysoce selektivních polymerních membrán (SEPURAN® Green), které umožňuje dosáhnout 99% čistého metanu a celkové účinnosti opětovného zužitkování.

Dokonce i produkovaný oxid uhličitý se může pochlubit vysokým stupněm čistoty, kterého se dociluje sofistikovanými analytickými metodami, jenž dokáží během výrobního cyklu detekovat abnormální koncentrace mikroznečišťujících látek.

Podle developera nové zařízení na výrobu bioplynu neuvolňuje emise do atmosféry. Ve skutečnosti se prý jedná o první "uhlíkově negativní" elektrárnu v Itálii, která je schopna zavést ekologicky méně "ekvivalentu CO2" do životního prostředí, než kolik ho z něj čerpá.

Společnost došla k závěru, že zařízení je krokem směrem k uhlíkově neutrálnější ekonomice a k udržitelnější ochraně životního prostředí.

Zdroj: www.siad.com


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Pozvánka: Komunální odpad 2024+ - cesta k oběhovému hospodářství

Pozvánka: Komunální odpad 2024+ - cesta k oběhovému hospodářství

Přestože je rok 2024 ještě vzdálen, pro mnohá města a obce začíná být velkým strašákem. Konference konající se již příští týden zhodnotí aktuální situaci a nastíní možná řešení, která by měly municipality co nejrychleji přijmout.

Alžběta II. zakázala plastové sklenice i brčka. Otřásl jí dokument o znečištění

Alžběta II. zakázala plastové sklenice i brčka. Otřásl jí dokument o znečištění

V Buckinghamském paláci a ostatních rezidencích britské královské rodiny platí nová omezení. Cílem má být výrazná redukce plastového odpad.

Sběr a recyklace v loňském roce: jak si vedly úsporné zářivky?

Sběr a recyklace v loňském roce: jak si vedly úsporné zářivky?

Domácnosti a firmy v loňském roce sebraly a předaly k recyklaci 727 tun světelných zdrojů, předloni to bylo jen o tunu méně.