DOH
ReachSpektrum

Syntetická paliva mohou zachránit spalovací motory před zánikem

Hybridní vozidlo na syntetické palivo může být za určitých okolností levnější než elektromobil s dlouhým dojezdem, tvrdí odborníci společnosti Bosch.

Syntetická paliva mohou zachránit spalovací motory před zánikem

pixabay

Používání spalovacích motorů v dopravě je spojeno s vypouštěním skleníkových plynů, zejména oxidu uhličitého. Představa automobilů s klasickými motory, které by neprodukovaly žádné uhlíkové emise, byl zatím spíše fantazií. To se však může změnit.

Uhlíkově neutrální spalovací motory využívající syntetická paliva představují alternativní možnost ke stále se zvyšujícímu prosazování elektromobilů.

Oxid uhličitý se přeměňuje na surovinu, která se s pomocí elektřiny z obnovitelných zdrojů používá k výrobě benzinu, nafty nebo náhražky zemního plynu. "Díky syntetickým palivům je možné přeměnit benzínové a dieselové motory na uhlíkově neutrální a významně přispět k omezení globálního oteplování," říká Volkmar Denner, předseda představenstva společnosti Robert Bosch GmbH.

Odborníci společnosti Bosch odhadli, že používání syntetických paliv jako doplňku k elektrifikaci v Evropě by mohlo do roku 2050 ušetřit 2,8 gigatonů CO2. To odpovídá přibližně trojnásobku emisí oxidu uhličitého v Německu v roce 2016.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Ceny tepla budou již čtvrtý rok v řadě převážně stagnovat

Ceny tepla budou již čtvrtý rok v řadě převážně stagnovat

V příštím roce bude již čtvrtý rok v řadě pokračovat stagnace cen tepla. Ceny tepla vyrobeného ze zemního plynu zůstanou v příštím roce většinou stejné nebo se v některých případech i sníží.

Konference Šetrné budovy 2017

Konference Šetrné budovy 2017

Již 6. ročník mezinárodní konference Šetrné budovy 2017 organizované Českou radou pro šetrné budovy nastínil nezbytnost dlouhodobého strategického plánování výstavby.

ČIŽP v oblasti nakládání s autovraky loni nelenila

ČIŽP v oblasti nakládání s autovraky loni nelenila

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedla v roce 2016 v celé oblasti odpadového hospodářství celkem 3261 kontrol. V oblasti autovrakovišť zkontrolovali inspektoři oddělení odpadového hospodářství (OOH) celkem 90 provozoven, z toho 29 na základě podnětů.