VŠCHT BANNER
Medistyl
EGExpert

Elektromobil Lightyear nepotřebuje nabíječku, stačí mu slunce

Nizozemský startup prodává nový typ elektrického vozidla s kmitočtem až 800 km díky solárním článkům.

Elektromobil Lightyear nepotřebuje nabíječku, stačí mu slunce

wikimedia.org

Holandská startupová firma Lightyear představila model elektrického automobilu, který posouvá technologické limity v elektromobilitě opět o něco výš. Elektrické vozidlo Lightyear One, poháněné všemi čtyřmi koly, má dojezd 800 kilometrů a je schopné jezdit měsíce bez nutnosti dobití.

"Můžete si představit Lightyear One jako kompletně přepracovaný elektromobil, který kombinuje to nejlepší ze solárních a elektrických automobilů," říká Lex Hoefsloot, ředitel a spoluzakladatel Lightyear.

"Jedná se o revoluční krok v elektromobilitě, protože můžeme kombinovat skvělý vzhled s extrémní efektivitou. Tento první model přemění sci-fi na skutečnost: auta řízená pouze sluncem."

Elektromobily se solárními panely na střeše nejsou žádnou novinkou. Tyto automobily dříve spíše připomínaly alegorické vozy než standardní dopravní prostředky, nemluvě o maximálním dojezdu vozidla.

I Lightyear One obsahuje solární články zabudované do střechy, které z hlediska designu nepůsobí rušivě. Energie vyrobená ze slunce by měla stačit k dobití baterie během dne.

V slunečných oblastech může vozidlo jet měsíce bez nutnosti nabíjení. Samozřejmě, pokud je to nutné, je možné doplnit energii v nabíjecích stanicích nebo pomocí standardní elektrické zásuvky v domácnosti.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Největší továrna na baterie do elektromobilů v Evropě roste v Polsku

Největší továrna na baterie do elektromobilů v Evropě roste v Polsku

Jihokorejský výrobce LG Chem dodává lithium-iontové baterie pro vozy Renault nebo Audi. Přibýt mají další automobilky s miliardovými objednávkami.

SOVAK ČR označil zprávu MŽP jako poplašnou, nepravdivou a nezodpovědnou

SOVAK ČR označil zprávu MŽP jako poplašnou, nepravdivou a nezodpovědnou

Ministerstvo životního prostředí před pár dny vydalo informaci, že ministr Brabec podepsal v Tel-Avivu memorandum o pokračování Česko-izraelské spolupráce v oblasti životního prostředí.

Do kauzy Lesy ČR proti energetikům a vodohospodářům se vloží ombudsman

Do kauzy Lesy ČR proti energetikům a vodohospodářům se vloží ombudsman

Již po několik let umožňuje sporná vyhláška firmě Lesy ČR vymáhat po energeticích a vodohospodářích peníze za škody na lesních porostech i přes to, že především energetický průmysl do ekologizace svých provozů investoval miliardové částky.