DOH
ReachSpektrum

Elektromobil Lightyear nepotřebuje nabíječku, stačí mu slunce

Nizozemský startup prodává nový typ elektrického vozidla s kmitočtem až 800 km díky solárním článkům.

Elektromobil Lightyear nepotřebuje nabíječku, stačí mu slunce

wikimedia.org

Holandská startupová firma Lightyear představila model elektrického automobilu, který posouvá technologické limity v elektromobilitě opět o něco výš. Elektrické vozidlo Lightyear One, poháněné všemi čtyřmi koly, má dojezd 800 kilometrů a je schopné jezdit měsíce bez nutnosti dobití.

"Můžete si představit Lightyear One jako kompletně přepracovaný elektromobil, který kombinuje to nejlepší ze solárních a elektrických automobilů," říká Lex Hoefsloot, ředitel a spoluzakladatel Lightyear.

"Jedná se o revoluční krok v elektromobilitě, protože můžeme kombinovat skvělý vzhled s extrémní efektivitou. Tento první model přemění sci-fi na skutečnost: auta řízená pouze sluncem."

Elektromobily se solárními panely na střeše nejsou žádnou novinkou. Tyto automobily dříve spíše připomínaly alegorické vozy než standardní dopravní prostředky, nemluvě o maximálním dojezdu vozidla.

I Lightyear One obsahuje solární články zabudované do střechy, které z hlediska designu nepůsobí rušivě. Energie vyrobená ze slunce by měla stačit k dobití baterie během dne.

V slunečných oblastech může vozidlo jet měsíce bez nutnosti nabíjení. Samozřejmě, pokud je to nutné, je možné doplnit energii v nabíjecích stanicích nebo pomocí standardní elektrické zásuvky v domácnosti.

 
 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte

  • Přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok
chci se přihlásit chci získat předplatné

Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Ceny tepla budou již čtvrtý rok v řadě převážně stagnovat

Ceny tepla budou již čtvrtý rok v řadě převážně stagnovat

V příštím roce bude již čtvrtý rok v řadě pokračovat stagnace cen tepla. Ceny tepla vyrobeného ze zemního plynu zůstanou v příštím roce většinou stejné nebo se v některých případech i sníží.

Konference Šetrné budovy 2017

Konference Šetrné budovy 2017

Již 6. ročník mezinárodní konference Šetrné budovy 2017 organizované Českou radou pro šetrné budovy nastínil nezbytnost dlouhodobého strategického plánování výstavby.

ČIŽP v oblasti nakládání s autovraky loni nelenila

ČIŽP v oblasti nakládání s autovraky loni nelenila

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedla v roce 2016 v celé oblasti odpadového hospodářství celkem 3261 kontrol. V oblasti autovrakovišť zkontrolovali inspektoři oddělení odpadového hospodářství (OOH) celkem 90 provozoven, z toho 29 na základě podnětů.