http://www.dhplegal.com/
DTE2019
VODKA

Dny otevřených dveří slunečních elektáren

Již celá řada projektů po celé České republiky se zapojila do Dne otevřených dveří slunečních elektráren pořádaného Solární asociací v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje. Na přelomu května a června budou mít zájemci o fotovoltaiku možnost nahlédnout za brány zúčastněných elektráren.

Dny otevřených dveří slunečních elektáren

Samotný Evropský týden udržitelného rozvoje je akcí, která má šířit myšlenku udržitelného rozvoje pomocí široké škály akcí, které připravují jednotliví lidé, spolky nebo města ve všech regionech. Solární asociace se k akci připojila s cílem propagovat fotovoltaickou energetiku mezi širokou veřejností.

Návštěvníci budou mít možnost nahlédnout nejen za brány těch největších solárních parků, ale i do soběstačných domácností, kde jsou solární panely jen jedním ze způsobů, jakým jejich obyvatelé dosahují nezávislosti a šetrného přístupu k životnímu prostředí.

Mezi instalacemi, které již přislíbily účast, jsou klasické fotovoltaické elektrárny různého výkonu, včetně jedné z největších v ČR (FVE Vepřek), ale i Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Buštěhradu, energeticky soběstačný hotel s restaurací, projekt v centru města či obytný dům fungující v ostrovním režimu.

Pokud máte zájem navštívit některou z elektráren, vyplňte prosím tento krátký formulář.

Pokud se do projektu chcete ještě zapojit jako majitel elektrárny, zaregistrujte se prosím co nejdříve zde


Diskuse (0)

Přidejte komentář

Tato funkce zabraňuje robotům přidávat neadekvátné příspěvky. Zadejte prosím ověřovací kód, který vidíte na obrázku.Mohlo by vás zajímat

Pardubický kraj: Nové kotlíkové dotace už budou jen na vysoce ekologické kotle

Pardubický kraj: Nové kotlíkové dotace už budou jen na vysoce ekologické kotle

Pardubický kraj vyhlásil již čtyři výzvy kotlíkových dotací pro fyzické osoby - vlastníky rodinných domů na území Pardubického kraje.

Evropský parlament odhlasoval snížení emisí CO2 do roku 2030 o 55 %

Evropský parlament odhlasoval snížení emisí CO2 do roku 2030 o 55 %

Evropský parlament ve čtvrtek 14. března odhlasoval navýšení cíle omezení emisí skleníkových plynů do roku 2030 na 55 %. Současný cíl je nastaven na snížení emisí „o alespoň 40 %“.

Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR

Kolokvium o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR

Pro tuzemskou ekonomiku bude klíčové využít příležitosti plynoucí z nástupu elektromobility a chytré mobility.